Oturma Odalarında Renkli Perde Kullanımı

0
107

Perde, ışık yakıldığında veya gündüzleri evin içerisinin görünmemesi için kullanılan bir tür kamuflaj çeşidi olarak bilinir; ancak bu tam olarak böyle değildir. Perde, evinizin modern ve ya şık olduğunu belli edebildiği gibi evinizi rüküş de gösterebilir. Yani bir laf kullanmak gerekir ise, perde evinizi vezir de eder rezil de. Bu yüzden perde seçerken çok dikkatli olmak gerekmektedir. Genellikle gelinliğe benzeyen, bembeyaz, nakışlı perdeler tercih edilir. Ancak son dönemde bu perdeler sadece yeni gelin evlerinin salonlarında ya da eski evlerin misafir ağırlanan bölümlerinde kullanılır. Daha çok modern koltukların ve geometrik desenli halıların kullanılması ile bu gelinliğe benzeyen perdelerin bu odada kullanılması biraz fazla kötü bir görüntüye neden oluyor. Bu neden ile bu odalarda renkli perde kullanımı artmış ve aynı zamanda renkli ve modern perdelere olan ilgi de artmıştır.

En kullanışlı perde hangisi?” sorunuzun cevabı, eğer modern dekorasyona sahip bir odanız var ise, kesinlikle renkli ve düz modelli perdeler olabilir.

Eğer bir dekorasyon örneği vermemiz gerekirse çam yeşili klasik gibi görünen kadife koltuk ve berjerler, son dönemin modası ve artık evlerin vazgeçilmezi olan siyah beyaz geometrik desenli halılar ile çok şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ancak perde seçiminde takılırsanız, odayı çok daha mükemmel gösterecek bir önerimiz var. Sarı perdeler. Ama civciv sarısı değil, turuncuya yakın bir sarı, ama turuncu da değil. Ne çok göz alsın ne de çok göz yorsun. Seçeceğiniz bu sarı fonların yanına da hafif kırık bir beyaz, düz perde ile kombinler iseniz, tam anlamı ile mükemmel bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Sizi yansıtacak, modern tablolar, mutluluğunuzu gösterecek size ait resimler, şık bir lamba ve sehpa ile perdenizin güzelliğini gösterebilirsiniz. Ve bunun gibi daha bir çok kombin oluşturabilirsiniz. Artık klasik perde devri bitti. Pembeler, sarılar, morlar, kırmızılar artık perdelerde. Son çıkan perde modelleri arasında bu düz; ama capcanlı renklere sahip bu perdeleri göreceksiniz ve bunları kullanarak gelenleri de evinize hayran bırakacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz