Ön Bahçenizle Hayran Bırakın

0
32

Evinizde otururken canınız sıkıldı ve dışarı da çıkmak istemiyorsunuz, bu durumda sığınacağınız en güzel yer evinizin bahçesi neden olmasın? Ön bahçenizi peri masallarındaki gibi bir bahçeye çevirmek tamamen sizin elinizde. Eğer bahçe dekorasyonu için ilham verici fikirler arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Bahçe Dekorasyonunun Kilit Taşı, Bitkiler

Elbette ki bahçe denince aklımıza öncelikle yeşillikler, çiçekler geliyor. Bahçenizi dış dünyadan ayırmak için etrafına yeşil bahçe çiti döşeyebilirsiniz, böylece size özel bir alan olduğunu daha iyi hissedeceksiniz. Bahçenize ağaçlar dikebilirsiniz fakat büyümelerini beklemek çok uzun sürer diyorsanız çiçek dikmekle başlayın deriz. Hızla uzayan sarmaşıklar hoş bir görüntü sağlayacaktır. Rengarenk çiçekler ve harika saksılar ile ön bahçenizle herkesi hayran bırakabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak birçok farklı saksı tasarımı yapabilirsiniz. Porselen bir çaydanlık, bir tekerlek içi hatta eski bir çift çizme bile harika bir saksı olabilir.

Keyifli Sohbetler için Oturma Grubu

Serin yaz akşamlarında konforlu bir oturma grubunda sohbet etmek zamanın nasıl geçtiğini size unutturabilir veya güzel bir salıncakta bulutları seyrederek huzurlu bir şekilde uykuya dalabilirsiniz. Ahşap ve bambudan yapılan bahçe mobilyaları bahçenize çok yakışacak; fakat hatırlatmakta fayda var, bakımları biraz zor. Güneş ışığında, toprak ve yağmurla temasında zamanla deforme olabilirler. Çardak, tente gibi bir seçimle bir nebze olsa mobilyalarınızı koruyabilirsiniz.

Mobilya seçiminde dış görünümle birlikte bakımı kolay ve rahat olan seçenekleri tercih edebilirsiniz. Plastik deyince aklınıza basit beyaz sandalyeler gelebilir; fakat birçok mağazadan hasır örgü şeklindeki plastik oturma grupları temin edebilir, üstlerine cıvıl cıvıl minderler koyarak yine şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Aydınlatma ve Aksesuarlar

Akşam olup gün karardığında bahçenizin güzelliği bambaşka bir havaya bürünecek. Tabii hoş bir aydınlatma ile. Parlak büyük ışıklar yerine bahçenizin birçok farklı köşesine küçük lambalar, tasarım mumlar koyarak büyüleyici bir atmosfer sağlayabilirsiniz. Hele bahçenizde büyük bir ağaç varsa dallarına rengarenk ışıklı kuş yuvaları koymak kendinizi bir kır düğününde gibi hissetmenizi sağlayacak.

Aksesuarsız bir bahçe olabilir; ama eksik kalır. Küçük bir çeşme, ahşap bir posta kutusu, boyanmış bir bisiklet, hayvan figürlü heykeller harika dekorasyon araçları olabilirler. Taşlarla döşenmiş küçük bir havuzda besleyeceğiniz kaplumbağalar size bahçenizin canlı olduğunu hissettirebilir.

Ön bahçenizle hayran bırakmak tamamen sizin elinizde. Biraz ilgi ve emekle tüm vaktinizi geçirmek isteyeceğiniz bir yaşam alanı elde etmek mümkün siz yeter ki isteyin.

CEVAP VER