Ofisinizin Dekorasyonu İçin En Doğru Tercihleri Yapın

0
53

En çok zaman geçirdiğiniz alanlardan biri olan işyeriniz için dekorasyon çok önemli bir konu. Çünkü tercih ettiğiniz dekorasyonlar çalışma şevkinizi yerine getirip enerjinizi yükseltebilirken yanlış tercihler sizi işyerinizden tamamen uzaklaştırabilir. Çalışanlarınızın motivasyonunun da dekorasyonla bire bir ilişkili olduğunu unutmayın.

Tüm bunların yanı sıra eğer müşterileriniz sıklıkla ofisinizi ziyaret etmek durumundaysa yani böyle bir işe sahipseniz ofis tasarımınıza daha çok özen göstermelisiniz. İşyeriniz, müşterilerinizin dikkatini çekeceği ve onların vakit geçirmekten hoşlanacağı bir yer olmalı ve markanızın kalitesini ortaya koymalı, aynı zamanda kurumsal kimliğinizi yansıtmalı.

Küçük Ofisler Sizi Daraltmasın

Öncelikle ofisiniz küçükse orayı oldukça ferah gösteren eşyalar ve renkler tercih etmeniz gerekiyor. Eşyalarınızın sıkışık ve büyük ebatlarda olmamasına özen gösterin. Ayrıca koyu renkler tercih etmeyin bu, ofis üstünüze üstünüze geliyormuş gibi hissettirebilir.

Daha İlk Dakikada Güçlü Bir İzlenim Yaratın

Ofis girişiniz misafirlerinizi en çok etkileyecek alandır. Unutmayın ilk izlenim oldukça önemli. Burayı yaptığınız işle çok ayrı olmamak kaydıyla çekici bir şekilde dekore edebilirsiniz. Sizinle görüşmek için bekleyecek olan müşterileriniz, iş görüşmesine gelen adaylar, yakınlarınız için ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Duvarlarınıza alanınızla ilgili, mottonuzun da yer aldığı renkli çalışmalar yaptırabilirsiniz. Eğer kurumsal bir yerse sade ve ferah olması şık detaylara yer verilmesi daha doğru olacaktır. Koltuklarınızın ilgi çekici, konforlu olmasına ve içeride çeşitli bitkilerin bulunmasını da ihmal etmeyin.

Oturma Grupları Nasıl Seçilmeli?

Eğer alanınız genişse ziyaretçilerinizin rahat edebileceği geniş ve konforlu ofis koltuklarını tercih edebilirsiniz. Rengini ofisinize göre seçebilirsiniz ama siyah her zaman iyi bir duruş sergileyecektir.

Ofisinizin klasik bir tasarımı varsa eski model antika koltuklardan seçebilirsiniz. Aslan ya da oyma bacaklı ve pastel renkleri olan koltukları seçmeniz doğru bir tercih olacaktır. Rahatlık açısından çok yüzünüzü güldürmese de şıklığı ve kattığı otantik hava müşterilerinizi dekorasyonunuza hayran bırakabilir.

İşyerinizde modern bir tarz yarattıysanız ve eşyalarınız renkliyse son zamanların da modası olan kırmızı, sarı, yeşil gibi renkleri koltuklarınız için tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER