Odanızı Burcunuza Göre Nasıl Dizayn Etmelisiniz?

0
18

Burca göre oda dizaynı nasıl yapılır? Burçların insan karakterlerine genel olarak etki ettiği kabul edilir. Buna göre de her burcun özelliği dekorasyon zevklerine farklı şekillerde yansıyabilmektedir. Burçlar odalarının nasıl dizayn edilmesinden hoşlanırlar?

Koç Burçları

Koç burçları atılgan, hareketli ve lider ruhlu burçlardandır. Koç burçları evlerinde fazla eşyadan hoşlanmazlar. Genellikle sade ve az eşyadan yana tercihlerini kullanırlar. Odalarında rahat ve geniş alanlar kalması onlar için önemlidir.

Boğa Burçları

Burca göre oda dekorasyonu yaparken boğa burcundakilerin rahatlarına ve keyiflerine en düşkün insanlar olduklarını dikkate almak gerekir. Boğalar uykuyu çok severler ve bu nedenle rahat bir yatak onlar için çok şey ifade eder. Mavi tonlarını çok severler.

İkizler Burcu

İkizler en hareketli ve sosyal burçlardan biridir. Bu nedenle evlerinde genellikle canlı dekorasyonları tercih ederler. Turuncu ve sarı gibi renkler onların favorileridir.

Yengeç Burçları

Yengeçler evlerine en düşkün olan burçtur. Onlar sıcak ve rahat ortamlardan hoşlanırlar. Huzurun temsilcisi yeşil ve mavi renklerini severler. Yumuşak olan her eşya onlar için idealdir.

Aslan Burçları

Aslan burçları bilindiği üzere lüksü, gösterişi en çok seven burçtur ve bu nedenle evlerinde gösterişli eşyaları tercih edeceklerdir. Altın ve siyah renklerini severler. Mobilyalarını genellikle pahalı markalardan seçerler.

Başak Burçları

Başak burcu denince titizlik ve düzen akla gelir. Beyaz rengi ve bej rengi onlar için vazgeçilmezdir. Evlerinin dekorasyonunda sadeliği ve minimalliği tercih ederler. İnce ayrıntılarla uğraşmaktan büyük zevk alırlar.

Terazi Burçları

Teraziler estetiğe çok düşkündürler ve sadeliktense süslü dekorasyonlardan hoşlanırlar. Canlı ve değişik renk kullanımları onlar için idealdir. Pembe tonlarını çok severler. Şıkırtılı eşyalar onların ruhunu yansıtır. Parlak ışıklı aydınlatmalar ve canlı tablolar odalarında sıklıkla yer alır.

Akrep Burçları

Akrep burçları da odalarına çok önem veren, kendi özel alanlarını yaratmaktan zevk alan burçlardandır. Siyah, beyaz, kırmızı ve bordo renklerini çok severler. Loş ışıklandırmalardan ve özgün tasarımlardan hoşlanırlar, fazla süslü eşyaları sevmezler.

Yay Burçları

Çok hareketli, sportif ve canlı olan yay burçları odalarını da hareketli ve canlı dekore etmeyi tercih ederler. Turkuaz, mavi, turuncu renkler favorileridir. Büyük yataklardan ve yastıklardan hoşlanırlar.

Oğlak Burçları

Oğlak burçları gelenekseldir ve buna uygun olarak odalarını dizayn ederler. Toprak renkleri en sevdikleri renkler arasında yer alır. Klasiklikten hoşlanırlar.

Kova Burçları

Özgürlüğe, teknolojiye ve modernizme çok önem veren kova burçları; gri ve metalik mavi tonlarından vazgeçmezler. Az eşyadan hoşlanırlar.

Balık Burçları

Burçlara uygun dekorasyon seçeneklerini değerlendirirken en duygusal ve hassas burç olan balıkların; mumları, tabloları, yumuşak battaniyeleri ve romantik renkleri çok sevdiklerini belirtmek gerekir. Pembe ve mor tonları favorileridir.

CEVAP VER