Neşeli ve Mutlu Mutfaklar

0
53

Ev dekorasyonunda mutfakları pas geçmek olmaz. İlk akla gelen renkler beyaz-mavi-pembe üçlüsü. Belki sıradan belki herkesin gözünden belki de çok çocuksu; ama neşeli ve mutlu. Mutfaklar sadece yemek yapmak ya da yemek yemek ya da yorucu bir faaliyete başlamak için değiller. Pekala mutfakta da keyif kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Mutfakta sadece tencere tava bardak tabak olacak diye bir kaide yok. Ama ne yazık ki genel olarak mutfakların tümü sadece bunları kapsıyor ve mutfak denilince akla ”yine mi yemek” algısı düşüyor. Böyle olmak zorunda değil. Mutfakta kitap da okunabilir kendinize vaktinizi güzel değerlendirecek bir alan da oluşturabilirsiniz.

Öncelikle aksesuarlardan başlamak gerekirse eskiden mutfaklarda kullanılan terek şimdi de oldukça moda; ama tabii ki günümüze uygulanmış hali ile. İster beyaz tercih edin ister kırmızı isterseniz sarı bu tamamen sizin zevkinize kalmış. Rengarenk tabaklarla tereğinizi süsleyebilir, farklı desenli kupalar asabilirsiniz. Mutfağınızda sıkıcı eşyalar kullanmak yerine eğlenceli ve size mutfakta vakit geçirmeyi cazibeli hale getirecek eşyalar tercih edin. Sevdiğiniz renkte peçeteler edinin, süslü bıçak takımları ya da baharat tutkunuysanız zevkinize göre baharat takımları seçin. Böylelikle mutfakta vakit geçirmek sizin için oldukça keyifli olacaktır.

Sevimli Perdeler

Mutfaktaki ruhu canlandıracak en önemli detaylardan biri olan perdeler mutfağınıza yenilikçi bir duruş kazandıracaktır. Pötikareli mutfak perdeleri ise işte tam da bunun simgesi. O ne tatlılık o ne şirinliktir ki bu perdelerden mutfağınıza edindiğiniz an mutfak sevilesi bir hal alacaktır eminiz. Bir de bunların fırfırlı olanları var ki görür görmez benim olsun isteyeceksiniz. Öyleyse mutfağınız için bu sevimli perdeleri değerlendirmekte fayda var. Bunu kendiniz bile dikebilirsiniz, bir de camınız ufaksa dikimi sizin için daha kolay olacaktır. Her türlü şık duran bu perde seçimine bir de el emeğiniz karışınca mutfağınıza neşe geldiğini hissedeceksiniz.

Renkli Çatal Bıçak Takımları

Aman mutfak işte deyip geçiştirmeyin. Kolay bir kaç hamleyle mutfakta tatlı bir çekicilik hakim olabilir. Çekmeceleri açtığınızda neden gülmeyesiniz ki. Biraz somurtmuş vaziyette uyanmışsınız mutfağa kahvaltı için uğramışsınız ve çekmeceyi açıyorsunuz ki rengarenk çatal bıçak takımları, elbette gükmek ve kahvaltıya can atarak başlamak için ilham kaynağı olacaktır. Bu fikri bir deneyin deriz.

Sandalyeleriniz için Minder Fikirleri

Her şey tamam ama ufak bir şıklık eksik. Masa rörtüsünden tutun perdelere kadar bir uyum söz konusu; lakin sandalyelere de bir farklılık bir renk lazım. Eğer az önceki perde fikrimizi değerlendirdiyseniz perdelerle uyum biçimde olacak aynı desen ve renkten minderde tercih edebilirsiniz ya da ben farklılık içinde uyum sağlamak istiyorum diyorsanız da farklı renk seçeneklerini de mutfağınızda kullanmak istiyorsanız elbette ki tercih sizin. Ama sandalyeleriniz için muhakkak minder tercih edin, hem konforlu hem şık hem de sevimli bir detay olacaktır.

CEVAP VER