Mutfaklarda Yaratıcılığı Sevenlere Fikirler

0
61

Mutfaklar her kişinin vakit geçirmekten hoşlandığı ve aileyi bir arada tutan evin en önemli yerlerinden biri. Eğer evinizde değişiklik yapmaktan hoşlananlardansanız ve yaratıcılığı seviyorsanız bu mutfak fikirlerini mutlaka denemeli ve evinize ayrı bir hava katmalısınız.

Mutfak Fayanslarına Eğlence Katın

Mutfakta yer alan seramik ve fayanslar genelde düz renk ve beyaz tercih ediliyor. Ancak mutfağınızda yaratıcılığınızı kullanmak isterseniz renkli seramikler kullanabilir, hatta bu seramiklere hareket katmak için şekilli ve çiçekli özel tasarımları seçebilirsiniz. Bu tarz seramikler ıslak zemine de uygulanabilir, özellikte olduğundan uzun süreli kullanımda bozulmamaktadır.

Ocaklara Şömine Hareketi Kazandırın

Birçok farklı tasarım tasarımcıların imzası ile hayat buluyor; ancak bu tarz tasarımlara her zaman ulaşmanız maddi ve manevi açıdan mümkün olmayabilir. Siz de bu tasarımcılardan ilham alarak farklı kullanımları mutfağınızda uygulayabilirsiniz. Örneğin; ocağınızın üst bölümüne aspiratör ya da davlumbaz koymadan önce bir düşünün ve şömine şeklinde ocağın mutfağınızda nasıl duracağını hayal edin. Hem bu sayede davlumbaz görünümünden çok daha şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Raflar ile Mutfağınıza Hareket Katın

Çok küçük mutfaklar ya da büyük mutfaklar fark etmeksizin birçok raf mutfağa hareket katmaktadır. Raf tercihi yaparken düz rafları tercih etmek yerine canlı, neşeli ve farklı şekillere sahip rafları seçerseniz küçük bir dokunuş ile çok farklı bir atmosfere sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu tarz eğlenceli rafları renkli kavanozlar, bardaklar ile doldurarak hareketi devam ettirmeniz de mümkün.

Küçük Aksesuarlarda Yaratıcı Değişiklikler

Sadece büyük uygulamalar değil küçük dokunuşlarda mutfağınıza hareket katacaktır. Elinizde olan malzemeleri geri dönüştürerek ve değiştirerek yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Ahşap kaşıkları tezgah üstünde kullanıyorsanız bu kaşıkları boya ile uçlarından başlayarak renklendirebilir hatta tek renk ile geçişli bir tasarım oluşturabilirsiniz. Yine ahşap kullanarak da tavana asacağınız askılar ve askılardaki tavalar küçük dokunuşlar ile mutfağınızı renklendirmenin bir yolu. Ayrıca mutfak dolaplarını istediğiniz renkte ya da renklerde boyamakta en basit hali ile mutfağınızı baştan aşağı değiştirmenin bir yolu olacaktır. Bu tarz boyamalarda suya ve neme dayanıklı olan boyamaları seçmeyi unutmamalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz