Mutfaklarda Tablo Kullanımı

0
241

Duvara asılan tabloların dekorasyonda küçük ama etkili bir dokunuşu vardır. Birçok çeşitte olan tablolar evinizin yaşam alanlarının hepsinde kullanılabilmektedir. Tablonun karakterini mekanda daha güçlü hissetmek için aydınlatma da sağlayabilir ve etkili bir hava yaratabilirsiniz.

Mutfaklarınızda da mutfak girişlerinde ya da iç duvarlarda tablo kullanabilir ve ortamı farklı bir havaya çevirebilirsiniz.

Parça Tablo Kullanımı

3 ya da daha fazla parçalı olarak kullanılan ve parçalar birleştiğinde mükemmel bir görünüm ortaya çıkartan tabloları mutfağınızda kullanabilirsiniz. Meyve ya da yiyecek gibi temaları kullanabilir ya da sevdiğiniz bir şehrin görüntüsünü parça tablolarda oluşturabilirsiniz.

Örneğin ‘Kız Kulesi’ fotoğrafını 5 parça halinde oluşturarak bu tabloyu yemek masalarınızın olduğu duvarda kullanabilirsiniz. Renk ve ambiyansı dolayısıyla oldukça hoş bir hava katacak olan parçalı tablo kullanımları birçok tarzda mevcuttur.

Sadece birleştiğinde ortaya çıkan parça tablolar değil, parçalı ama tek tablo halinde de kullanılabilen alternatif tablolar da mutfaklarda oldukça şık durmaktadır. Küçük keklerin çeşitlerinden oluşan 4 parçalı vintage bir görünümde olan tablolar mutfaklara farklı bir atmosfere yönlendirmektedir.

Tek Tablolar

Tek ve büyük boyutta olan tabloları da mutfağınızda kullanabilirsiniz. Yemek, tatlı, baharat ya da kupa bardakların askıda dizilimi gibi fotoğraflı tabloları seçebilir ya da sevdiğiniz renklerden soyut tabloları tercih edebilirsiniz.

Poster Tadında Olan Tablolar

Poster etkisinde ister tek olarak isterseniz birkaç parça kullanabileceğiniz tablolarda son yıllarda revaçtalar.

Vintage renklerde ve el yazısı fontlar ile poster tadı veren tablolar modern mutfaklarda kullanılabilirler.

Özel Yapım Tablolar

Yaşam alanınızda özel bir eşya bulundurmak isterseniz tabloları kendinize ve ailenize özel hazırlatabilirsiniz.

Eğlenceli bir aile kurallarının yazılı olduğu kara tahta şeklindeki tablolar ya da annenizin ismiyle adlandırılan mutfak ve birleşen güzel bir yemek görüntüsü size özel olan tablolardan bazıları. Sadece hazır ve kullanılmayan tablolar yerine tek bir tablo hazırlayabilir ve kara tahta gibi kullanabilirsiniz.

Tebeşirle farklı yazılar yazarak mutfağınızda eğlenceli bir görünüm oluşturabilirsiniz. Yemek listesi, alınacak malzemeler gibi yazılar ile mutfağınızda tabloları işlevsel bir hale de getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz