Mutfaklarda Jaluzi Kullanımı

0
94

Çok değil birkaç sene öncesine kadar anneler kızlarının çeyizlerine genelde el emeği olan perdeleri işler ve özenle koyarlardı. O dönemin perdelerinde eb çok dikkat çeken detaylardan biri dantel olması, diğeri de üzerindeki işlenmiş meyve desenleriydi. Yani mutfak adına işlenmiş perdeyi başka bir odada değerlendirme şansınız yoktu.

Mutfaklarda sinen yemek kokuları nedeniyle çok sık yıkanan perdeleri ütülemesi de en az işlemesi kadar zahmetliydi. Üstelik birkaç yıkamadan sonra da hem iplikleri sertleşiyordu hem de kopmalar başlıyordu.

Ancak günümüzde öyle değil. Günümüzde yapılması ve temiz tutulması da en az yapımı kadar zahmetli olan bu tül perdelerin yerini daha pratik çözümler almıştır. Bu çözümlerden biri de jaluzi perdeler olarak karşımıza çıkar.

Jaluzi perdeler hem temizleme işleminde kolaylık sağlaması hem de modern detaylar taşıması nedeniyle son dönemlerin en çok tercih edilen perde modellerindendir ve mutfak için en uygun perde olmuşlardır.

Mutfaklarda Ahşap Şöleni

Evde ahşap jaluzi modellerinin oluşturmuş olduğu şıklık, aynı şekilde mutfaklarda da sergilenerek görsel bir şölen oluşturmaktadır. Ahşabın romantizmi ile mutfağınızdaki zarafet birleşince ortaya tam seyirlik bir tablo çıkacaktır.

Alüminyumun Sağlamlığı

Mutfak jaluzi modelleri arasında belki de en çok tercih modellerden biri de alüminyum jaluzilerdir. Gerek evlerde gerekse iş yerlerinde tercih edilen bu alüminyum jaluzilerin diğer bir adı da mikro jaluzilerdir.

Alüminyum jaluzilerin sağlam yapısı ve temizlik kolaylığı sağlaması nedeniyle son dönemlerde en çok tercih edilen jaluzi modelleri arasındaki yerini korumaya ve gün geçtikçe de sağlamlaştırmaya devam ediyor.

Jaluzilerin kullanımı fon perde ya da tüllere nazaran daha kolaydır. Belirli aralıklarda nemli bir bez yardımı ile bile tozlarını alabileceğiniz jaluziler kullanım kolaylığı sağlaması nedeniyle ev hanımlarının en çok tercih ettiği detaylardır.

Ayrıca, farklı renk seçeneklerinin olması da mutfağınızdaki renk uyumunu kaybetmemenizi ve o ahengi sürdürmenizi sağlamaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz ahşap ya da alüminyum jaluzi modelleri içinden siz de mutfağınız için en ideal olan modeli tercih ederek, bu pratik ve modern şıklığa, mutfağınızda geçiş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz