Mutfak Raf Önerileri

0
242

Evimizde en çok zaman geçirdiğimiz yerlerden biri olan mutfakların her zaman dekoratif olması herkes için son derece önemlidir. Dekoratif mutfak rafları mutfakları daha kullanışlı ve daha güzel bir hale getirmek için son derece önemli. Kullanışlı mutfak rafları mutfaklara hem dekoratif bir görünüm katıyor hem de ekstra depolama alanı sağlıyor.

Dolap Yerine Raf

Mutfak rafları artık dolap yerine kullanılmaya başlandı. Mutfak dolaplarınızdan bir kısmını söktürerek bu alanı tamamen raflarla kaplayarak dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz. Raf önüne ekleyeceğiniz bir tahta ile bu raflara tabaklarınızı da yerleştirebilirsiniz.

Baharatlar Raflara

Her zaman dolaplara yerleştirdiğiniz baharatları küçük kavanozlara koyarak mutfak raflarına koyabilirsiniz. Farklı renkleri sayesinde hem dekoratif bir görünüm verecekler, hem de kullanıma her zaman hazır olacaklar. Cam kavanozlar sayesinde baharatlarınızı taze bir şekilde saklayacaksınız.

Sepet Raflar

Klasik raflardan sıkıldıysanız, sepet raflar ile mutfağınıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Duvarınıza askı görevi görecek bir demir monteleyin ve sepet rafları bu askılara yerleştirin. Sepet raflara pek çok eşyanızı rahatlıkla yerleştirebilirsiniz.

Raf Altı Askılar

Mutfağınızda hali hazırda bulunan rafları değiştirmek istiyorsanız, mutfak duvar rafı altına ekleyeceğiniz demir askılar ile farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu askıları kepçelerinizi, küçük sos tavalarınızı ve dekoratif ürünlerinizi asmak için kullanabilirsiniz.

Fincanlar İçin Raf

Fincanlarınız için özel bir raf yapmak istiyorsanız, alacağınız büyükçe bir tahta çerçeveye fincanlarınızın sığacağı kadar kare raflar oluşturun. Bu ahşap çerçeveyi istediğiniz renklere boyayabileceğiniz gibi vernikleyerek doğal bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Gizlenebilir Raf

Eğer duvarlarınızda kalabalık yapmak istemiyorsanız fakat ek olarak bir depolama alanına ihtiyacanız varsa, sürgülü raf sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Buzdolabınız veya diğer dolaplarınız ile duvarlarınız arasında kalan bir boşluk seçin. Bu boşluğa tam sığacak şekilde sürgülü bir raf sistemi oluşturun. Bu alanda bakliyatlarınızı ve minik eşyalarınızı depolayabilirsiniz.

Köşe Raflar

Tek bir duvarda yer alan raflardan sıkıldıysanız köşe raf sistemi yaparak daha dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz. Mutfağınızın bir köşesine raflarınızı yerleştirin, bu alanı fotoğraflarınızı ve bitkilerinizi koymak için kullanabilirsiniz. Mutfak dekorasyonu için gayet kullanışlı olan rafları farklı şekillerde yerleştirerek görünümü değiştirebilirsiniz.

CEVAP VER