Bu Mutfak Gereçleri ile Hayatınızı Kolaylaştırın

0
2

Mutfağı seven; ancak iş ve hayatın getirdiği birçok durumla uğraşırken fazla vakit ayıramayan kişilere uygun birçok mutfak gereci bulunmaktadır. Hem pratik hem de estetik bir görünüm sunan mutfak gereçleri artık birçok mağazada mevcut. Ayrıca modern mutfaklara giren bu mutfak gereçleri pratik ve hayatı kolaylaştırmasının yanı sıra tasarım açısından da birçok kişinin imzasını taşıyor. İşte yemek yapmayı daha zevkli hale getirecek mutfak gereçlerinden bazıları:

Yemek Kitabı için Rahle

Rahle; dini kitapları üzerine koyarak okunan geleneksel bir obje. Ancak bu tasarım bir anda mutfağımıza geleneksel havasıyla girdi ve mutfak gereci oldu. Yemek yapmak için yemek kitabı kullanan kadınlar ve erkekler için tezgahta açık duran ve rahle tasarımına benzeyen bu mutfak gereci sadece yemek kitabı için değil, dijital tabletler için de gayet uygun bir gereçtir.

Yıkama ve Süzme Kabı Aynı Anda

Meyve ya da sebzelerinizi aynı anda hem yıkayıp hem de süzebileceğiniz yıkama ve süzme kabı size zamandan kazandırıyor. Bu mutfak gerecini ikili kase gibi düşünebilirsiniz. Deliksiz tarafı ile önce yıkadığınız meyve ya da sebzeleri ardından diğer delikli kısmına getirerek suyunu süzebilir ve servis tabağına hazır hale getirebilirsiniz.

Yemek Yağı Toplayıcı

Mutfakta hayatı kolaylaştıran ve lezzetli yemekler yapmanıza yardımcı bir mutfak gereci de yemek yağı toplayıcı. Saf çelik yüzey ve üstündeki mekanizma sayesinde yemeklerin üzerinde biriken yapı alan ve daha sağlıklı yemekler yapmanıza yardımcı olan bu ürün öncelikle buzlukta donduruluyor ve ardından yemeğin üstündeki gezirilerek yağları alıyor. İnternet sitelerinden ve bazı mağazalardan bu ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yumurta Zamanlayıcı

Yumurta yaparken hangi kıvama geldiğini bir türlü tutturamıyor ve istediğiniz kıvamda yiyemiyorsanız yumurta zamanlayıcılar ile tanışma vaktiniz gelmiş demektir. Rafadan, kayısı ya da tam pişmiş yumurtalar için renk değiştiren bu mutfak gereci ile hayatınızı kolaylaştırabilir ve istediğiniz kahvaltıya daha hızlı kavuşabilirsiniz.

İki Bölmeli Tava

Aynı anda iki yemeği yapmak ya da ısıtmak isterseniz bu iki bölmesi bulunan tavalardan edinebilirsiniz. Özellikle yalnız yaşayanlar ve kahvaltıda iki farklı yumurta çeşidi yapmak isteyenler için ideal olan bu ürün aynı zamanda sağlık açısından da herhangi bir problem barındırmıyor, yemekleri birbirine karıştırmıyor.

CEVAP VER