Mutfak Dolaplarında İki Renk Kullanmak için Öneriler

0
50

Mutfağınıza biraz görsel ilgi ve kontrast katmak istiyorsanız, iki renkli mutfak dolapları düşünebilirsiniz. Bu tasarım, mutfağınıza renk çeşitliliği eklemenizi sağlayacak ve mutfağınızın güçlü yanlarını bile vurgulamanıza yardımcı olacaktır. Mutfak dolaplarında iki renk kullanmak için sizler için paylaştığımız önerilere göz atmadan geçmeyin.

Odak Noktası Oluşturun

İki renkli dolapların en popüler kullanımlarından biri, bir odak noktasının oluşturulmasıdır. Bu genellikle kabinlerin geri kalanından tamamlayıcı veya kontrast renkte veya tasarımda bir ada biçimini alır. Bu, çok fazla renk veya görsel çeşitlilik göstermeyen geleneksel tasarımlar için özellikle iyi işleyebilir.

Üst ve Alt Dolapları Farklı Renk Tercih Edin

Diğer bir önerimiz ise üst ve alt mutfak dolaplarını farklı renk boyamanızdır. Burada dikkat edilmesi gereken, mutfağınızın mimari yapısıdır. Eğer geniş bir mutfağa sahipseniz zemin ile alt dolapları birleştirmek için alt dolaplarda koyu renk, eğer küçük bir mutfağa sahipseniz de mekana derinlik katmak için alt dolaplarda açık renkleri tercih etmenizi öneririz.

Zıt Renkler Yerine Uyumlu Renkleri Tercih Edin

Mutfağınızda çok iddialı bir görünüm ve gözü rahatsız etmeyecek bir ferahlık; ama aynı zamanda canlılık istiyorsanız zıt renklerden uzak durmanızı öneririz. Örneğin siyah- beyaz gibi renkler sizi farklılıktan çok hem sıradanlık hem de göz yoran bir görüntüye yaklaştırır. Örneğin beyaz- mor, kırmızı- siyah veya yeşil- beyaz gibi sade ve uyumlu renkleri tercih etmeniz mutfağınızda sade; ama aynı zamanda canlı bir görünüme ulaşmanıza yardımcı olur.

Beyazlardan Sıkıldıysanız

Beyaz mutfaklar her zaman moda; ancak her evde beyaz bir mutfağa rastlamak mümkün. Eğer sıradanlık istemiyorsanız farklı renklerden ilham alabilirsiniz. Mutfağa en çok yakışan diğer renklerin başında ise siyah, grinin tonları, kırmızı, mavi, yeşil ve pembe tonları gelmektedir.

Unutmayın, bu önerilerin hepsi sizin mutfağınız ile birebir örtüşmeyebilir. Önemli olan mutfağınızın mimarisini iyi analiz edip, oraya en çok yakışacak renkleri sizin seçmenizdir. Bu nedenle bu tip makalelerden ilham alabilir veya profesyonel bir mimardan yardım alarak kolaylıkla hayalinizdeki mutfağa kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER