Mutfak Dekorasyonunuzda Duvarların Etkin Kullanımı

0
206

Mutfaklar, evlerin en sık kullanılan alanlarının başında gelir. Doğru dekore edilmiş bir mutfak, hem görünüm hem de kullanış açısından oldukça pratik ve düzenlidir. Siz de mutfağınızdaki duvarları etkin kullanarak ideal bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Peki, mutfak dekorasyonunda duvarların etkin kullanımı nasıl olmalı, neler yapılmalıdır?

Dolapların Düzeninden Yararlanın

Mutfağınızda ne kadar dolap varsa, o kadar şanslısınız demektir. Duvara monte mutfak dolapları sayesinde, mutfak tezgahlarının üzerinde duran kalabalığı yok edebilir, böylelikle daha düzenli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ayrıca mutfağınız küçük ise dolapların rengini açık renk özellikle de beyaz seçmeye özen gösterin. Bu sayede mutfağınız daha geniş görünecektir.

Aydınlatma Deyip Geçmeyin

Aydınlatma, evin içindeki en önemli unsurlardan biridir. Muhteşem dekore edilmiş bir ev bile, yanlış aydınlatma ile istenilen görüntüyü vermeyebilir. Mutfaklar için de aynı şey geçerlidir. Mutfağınız geniş de olsa, dar da olsa aydınlatma tercihlerinden duvar aydınlatmalarını, yani spotları seçmenizi öneririz. Bu sayede aşağıya doğru uzanan ve kalabalık bir görüntü yaratan avizeler yerine daha şık ve daha ferah bir aydınlatma sağlamış olursunuz.

Duvarlarınızı Konuşturun

Duvarlarınızı konuşturmaya ne dersiniz? Bunu nasıl yapacağınızı düşünüyorsanız, ihtiyacınız olan tek şeyin kara tahta boyası olduğunu söyleyelim. Eski zamanlarda okul tahtalarında kullanılan bu boya ile mutfak duvarlarınızı konuşturabilirsiniz. Herhangi bir yapı marketten alacağınız kara tahta boyasıyla, mutfağınızın ışık alan bir duvarını boyamaya başlayın. İlk katın kuruması için 1 gün bekleyin ve ikinci katı sürün. İşte mutfağınızda yazı yazıp, istediğiniz zaman silebileceğiniz bir kara tahta.

Aynanın Büyüsünü Kullanın

Aynalar, bulundukları yerleri doğru açı ile yerleştirildiklerinde daha geniş gösterme büyüsüne sahiptirler. Mutfakta karşılıklı yerleştireceğiniz 2 ayna, size farklı boyutlar kazandıran bir sonsuz derinlik sağlayacaktır.

Mutfak duvarlarını doğru kullanmak, hem eğlenerek vakit geçireceğiniz hem de gelen her misafiri kendine hayran bırakacak bir mekan oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca duvarlara asacağınız fotoğraflar ile anılarınızı canlandırabilir, aksesuarlar ile de mutfağa canlılık katabilirsiniz. Zaman ayarlı oda spreyleri de mutfaktaki yemek kokusundan kurtulmak için en ideal çözüm olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz