Mutfak Aksesuarları

0
42

Özellikle bayanlar için evinizin mutfak bölümleri gün içerisinde en fazla zaman harcadığınız bölümlerin başında gelir. Haliyle de iyi, kullanışlı hatta gerek dekorasyon gerekse aksesuarlar açısından iç açıcı bir mutfağınız olmasını isteyebilirsiniz. Dekorasyonlar günümüzde belirli bir maddiyata dayanıyor olsa da küçük dokunuşlarla ve küçük meblağlarla güzel bir mutfak meydana getirmeniz mümkün olmaktadır.

Mutfağınızın Dekorasyonunda Küçük Aksesuarlara Yer Ayırın

Mutfak dekorasyonunuzda büyük eşyaların ve dekoratif ürünler kadar en az küçük aksesuarların da önemi büyüktür. Çünkü küçük aksesuarlar her ne kadar küçük olsalar ve göze görünmeseler de mutfağınızın havasını ve görüntüsünü değiştirebilirler. Her parçasında dekoratif bir denge kuran küçük mutfak aksesuarları çoğu zaman küçük dokunuşların temelinde yer alır. Şık bir mutfak için dar ve küçük mutfak modelleri için küçük unsurlar kullanabilirsiniz. Mesela yemek yapma konusundaki hünerlerinizi mutfağınızda sergilerken yemek kitaplarınızı koyabileceğiniz ahşap bir kitap tutacağı mutfağınıza ayrı bir atmosfer katabilir.

Mutfağınızın Dekorasyonunda Kendi Zevklerinizi Kulak Ardı Etmeyin

Mutfağınızda en fazla vakit geçiren kişi siz olacaksınız bu nedenle de mutfağınızda kullanacağınız araçları, dekoratif ürünleri ve tüm malzemeleri kendi zevkinize göre seçmeniz mutfağınızı daha güzel bir şekilde dekore etmenize ortam hazırlayacaktır. Örneğin, renk zevkinize göre pasta kalıplarını ve kek kalıplarınızı kendi zevklerine göre uyumlu bir şekilde alabilirsiniz ya da duvarınızın en uygun bir köşesine yemek teması ile ilgili bir tablo yerleştirebilirsiniz.

Mutfağınızda Kendi Dokunuşlarınızla Yenilikler Yapabilirsiniz

Mutfağınızda hiçbir dekorasyon ücreti ödemeden kendi dokunuşlarınızla birçok yenilik ve değişim yapmanız da mümkündür. Marketlerde çok cüzi miktarlarda renkli cupcake kağıtları ve benzeri gibi malzemeler satılmaktadır. Mesela; bu renkli cupcake kağıtları ile kuru bakliyat koyduğunuz kavanozlarınızın ağızlarını kaplayarak mutfağınıza farklı bir hava da katabilmeniz son derece kolaydır. Ayrıca bir çok şekilde mutfak dekorasyonu nasıl yapılır konusunda araştırmalar yaparak yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Mutfağınızın Duvar Boyasını Dekorunuza Göre Seçin

Mutfağınızın dekorasyonu kullanılan malzemelerin uyumuna ne kadar bağlı ise duvarların rengi ile de o kadar uyumlu olmak durumundadır. Beyni yemek için uyaran bir renk olduğu söylenen sarı renk, mutfaklarda çok fazla tercih edilmese de dekor ile uyumuna bakılarak kullanılabilecek bir duvar rengi olmaktadır. Duvar boyanızı seçmekte zorlanıyor iseniz mutfak dekorasyon örnekleri bularak bu örnekleri kendi mutfağınıza uyarlayabilirsiniz.

CEVAP VER