Mutfağınızda Kullanabileceğiniz 7 Eğlenceli Aksesuar

0
20

Siz de mutfakta vakit geçirmekten keyif alıyorsanız ve faklı aksesuarları kullanmayı seviyorsanız mutfağınızda ilginç parçalar kullanarak çok daha eğlenceli bir yer haline getirebilirsiniz. Özellikle çocuklu aileler için birbirinden farklı ve eğlenceli aksesuarlar ile mutfakta geçireceğiniz zamanı daha eğlenceli bir hale getirin. İşte birbirinden eğlenceli mutfak aksesuarları ile ilgili sizin için hazırladığımız 7 ilginç öneri:

Ninja Kaplumbağa Motifli Kurabiye Kalıpları

Pek çok kurabiye kalıbı oldukça eğlencelidir. Hele bu kalıplar özellikle erkek çocukların bayılacağı ninja kaplumbağalarından yapıldıysa. Çocukların en çok bayıldıkları şeylerden birisi de mutfakta farklı motiflerle kurabiye yapmaktır. Siz de ninja kaplumbağa dışında bisküvi adam, farklı hayvan figürleri, kalp ya da ağaç gibi modeller alarak mutfağınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Köpek Balığı Desenli Tabak

Yemek saatlerini eğlenceli hale getirmek sizin de evdeki ufaklıkların da bu saatleri daha mutlu geçirmesini sağlayacaktır. Örneğin köpek balığı desenli bir tabağın içinde sunacağınız minik balıklar ile çocuklarınıza çeşitli hikayeler yaratarak hem onların hayal gücünü genişletebilir hem de yemeklerini daha iştahlı yemelerini sağlayabilirsiniz. Bunun dışında çeşitli film kahramanlarının figürlerinin olduğu tabaklar da çocuklar için özellikle yemek saatlerini eğlenceli bir zamana dönüştürecektir.

Pizza Makası

Evde parti vermek her zaman çok eğlencelidir. Verdiğiniz partilerde kullanacağınız eğlenceli aksesuarlar ile partilerinizi daha farklı ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Pizza dilimi şeklindeki pizza makasları, pizza resimlerinin işlendiği tabaklar mutfağınızda farklı bir görünüm oluşmasına yardımcı olacaktır.

Yumurta Sarısı Ayırma Aparatı

Yumurta sarısını beyazından ayırmak her zaman için riskli bir durumdur. Ufak bir dikkatsizlikle bütün bir yumurtayı ziyan edebilirsiniz. Hem bunun önüne geçmek hem de ilginç bir aksesuar kullanmak istiyorsanız tam size göre bir ürün.

Fırın Tepsisi Tutacağı

Sıcak fırın tepsisini, tencereyi ya da sıcak bir çaydanlığı tutmak için mutlaka bir aksesuara ihtiyacınız var. Bu aksesuar neden renkli ve eğlenceli bir eldiven ya da slikondan yapılmış bir hipopotamın ağzı olmasın.

Eğlenceli Kepçe

Çeşitli hayvan figürlerinden yapılmış eğlenceli kepçeler yemek yapmayı oldukça zevkli getirecek.

Mısır Patlatma Aparatı

Mısır patlatmak zaten eğlenceyi çağrıştırmıyor mu? Hele bir de bunu eğlenceli bir makine ile yaptığınızı düşünsenize.

CEVAP VER