Müstakil Ev Modelleri

0
1690

Kelime olarak ‘’bağımsız’’ anlamına gelen müstakil evler alt ve üst komşusu olmayan tek kişiye ait olan bir veya birkaç katlı evlerdir. Yalnızca bir ailenin oturabileceği şekilde dizayn edildiğinden konfor açısından günümüzde kullanılması yaygınlaşmıştır.

Günümüzde kullanımının yaygınlaşmasının nedenleri arasında insanların artık apartmanlarda yaşamaktan sıkılmasını da gösterebiliriz. Çünkü apartmanlar her ne kadar önceleri insanlara çok albenili gelmiş ve tercih edilmiş olsa da artık günümüzün kalabalıklaşan dünyasında dezavantajları insanları çok yormuştur.

Bahçeli veya bahçesiz modelleri mevcut olan bu evlerin imkan var ise bahçeli olmasını öneririm. Çünkü evcil hayvan beslemek için idealdir örneğin köpeğiniz apartman dairelerinde olduğu gibi evin içerisine sıkışıp kalmaz kendi özgür yaşamında olduğunu hisseder ya da alt kattaki komşunuz köpeğiniz arada bir havlamasından rahatsız olup sizden şikayetçi olmaz. Ki zaten bu ve benzeri şikayetler direkt olarak size değil ‘’apartman yöneticinize’’ yapılır ; bu da bize apartman dairelerindeki insanlar arası iletişim kopukluğunun en belirgin göstergesidir zaten. Örneğin siz size göre kısık bir sesle müzik dinlediğinizin ertesi günü ‘’sizin evden bangır bangır müzik sesi geliyormuş’’ şikayetiyle karşılaşmazsınız müstakil evinizde.

Eşinizle dostunuzla bir Pazar günü mangalınızı yapabilir bu sırada çocuklarınız ya da siz bahçenizde bir piknik havasında eğlenebilirsiniz. Bahçe bostan işleriyle ilgilenip doğayla bütünleşme imkanı sunan bu ev modelleri size kahvaltılarınızda organik kendi elinizle yetiştirdiğiniz içerisinde ne olduğunu bildiğiniz sebzeler sunup içerisinde ki istediğiniz meyve ağaçlarıyla lezzetli meyveleri tabağınıza koyar. Evininizin bahçesinin içerisindeki havuzda yazın sıcaklarında serinleyebilir arkadaşlarınızı akrabalarınızı çağırıp birlikte eğlenebilirsiniz kısacası isteklerinize göre kendi yaşam alanınızı oluşturabilirsiniz.

Müstakil evler günümüzde özellikle büyük şehirlerde, şehrin kalabalığından ve karmaşasından kurtulmak isteyenlere yönelik olarak şehir dışında ama şehre yakın yerlerde ormanlık sakin alanlarda inşa edilmektedir. Bu alanlar yaşam alanına çevrilip size orman içerisinde güzel bir sabah yürüyüşü, spor faaliyetleri sunup ayrıca yorgun bir gününüzde bile tatlı bir esintiyle sizi bambaşka yerlere götürüp sizi dinlendirebilir.

Müstakil evler kişinin tamamen isteğine bağlı olarak tek katlı bir ev de olabilir birkaç katlı bir ev de olabilir. Kalabalık bir aileyi kucaklayacak kadar geniş, küçük çekirdek bir aileye yetecek kadar küçük sevimli bir ev de olabilir. İçerisindeki oda sayısı salon sayısı tamamen sizin zevkinize ve ihtiyaçlarınıza yönelik olarak dizayn edilmiş birçok planlaması olan evler bulunmaktadır. Yani apartman dairelerinde ki gibi daha fazla evi nasıl bir araya toplarım mantığından tamamen uzaktır.

Her zaman hayali kurulan içerisini, bahçesini istediğiniz şekilde dizayn edebileceğiniz bu müstakil evler gün geçtikçe daha da çok tercih edilmekte ve hayal değil bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de kendi hayalinizdeki o müstakil eve sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER