Modern Vestiyer ve Ayakkabılık Modelleri

0
258

Evinize girdiğinizde ilk gördüğünüz mobilya vestiyer olsa gerek. Bu sizin için böyleyse evinize gelen misafirleriniz de ilk vestiyer ile lkarşılaşacaktır. Aslında vestiyer öyle bir mobilya ki elinizin altındaki fazlalıkları bile depolamak için harika. Bir giyinme odanız yoksa ve vestiyeri büyük tercih edip ayakkabılarınız için ekstra bir alan oluşturacaksanız eğer tam bir kurtarıcı diyebilirim. Evinizin dekoruna önem veriyorsanız ve holünüz oldukça geniş ise vestiyer olarak açık renk -özellkle beyaz- tercih edin.

Çok gözlü depolama alanına sahip kapaklı dolapları olan ve bir de dışarı çıkarken kendinizi tekrar gözden geçirmek istiyorsanız aynalı alternatifleri değerlendirin. Bu detay vestiyerinizin kullanım oranını artıracaktır. Evinizdeki tüm mobilyalaı seçerken özenli davranmanız gerektiği gibi vestiyer ve ayakkabılık seçerken de yüzeysel tercihler yapmamaya gayret edin. Çünkü bazen mağazada beğendiğiniz bir model eve geldiğinizde evin atmosferi ile uyum sağlayamayabiliyor ya da evinizin boyutuna uymayabiliyor. Mümkünse vestiyeri kullanacağınız duvarı tespit edip ölçerek size sunulan seçenekler arasında karar verin.

Vestiyerin Kurulduğu Yerde Işıklandırma Verimli Olmalı

Buna sebep şudur ki aynada kendinize baktığınızda daha rahat kendinizi görebilesiniz ya da eşyanızı alırken veya vestiyere asarken kbıraktığınız yeri kolaylıkla bulabilesiniz. Ayrıca koyu ve çok sarı bir ışıklandırma holünüzü boğucu gösterecektir beyaz ışık tercih edin. Fazladan bir ışıklandırma detayı kullanmak istiyorsanız vestiyerinize led ışıklar taktırabilirsiniz.

Vestiyerinizin Aynası Büyük Olsun

Boy aynası kullanmak vestiyeri kurduğunuz yeri daha büyük ve olduğundan ferah gösterir. Eğer yarım aynalı bir vestiyer tercih edecekseniz de vestiyerin odak noktalarını iyi belirlemelisiniz. Aynadan odağı başka yere çekmeli ki vestiyer güzel bir görüntüye kavuşsun. Çekmecesi bol ve ya rafı bol bir vestiyer tercih edebilirsiniz. Vestiyerinizi özel tasarlattırıyorsanız eğer ek olarak düşme kapak bir ayakkabılık yaptırabilirsiniz.

Eskitme Dokulu Vestiyerler

Tasarım olarak diğerlerine oranla daha göz dolduran ve altı çizilesi görselliğe sahip olan vestiyerlerdir.Renkli alternatifleri olduğu gibi tamamen ahşap dokulu olanları da vardır.Eğer eviniz bir dağ eviyse ve vestiyerin çok fazla uyum sağlamayacağını düşündüğünüzden kullanamıyorsanız ahşap dokulu vestiyerlere bir göz atın.Hem büyüklük açısından oldukça fazla eşyanızı sığdırabilecek hem de istediğiniz görüntüden ziyade kullanışa da sahip olabileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz