Modern Duşakabin Modelleri ve Fiyatları

0
86

Banyolar hepimizin evlerinde bulunan günün yorgunluğundan bir nebze de olsun kurtularak rahatlamamızı sağlayan yerlerdir. Banyoların modern olması birçok ev sahibinin özellikle bayanların tercihidir. Modern bir banyonun oluşumunda en olmazsa olmazlar duşakabinlerdir. Modern duşakabinlerin modelleri ve fiyatlarını inceleyelim:

Duşakabin Modelleri

Gününüz şartları ve imkanlarıyla dekoratif ürünlerin çeşitliliği artmaktadır. Evlerimizde kullanmakta olduğumuz tüm eşyalarda olduğu gibi duşakabinlerde de oldukça çeşitlilik vardır. Banyonuzun şekli, büyüklü gibi ya da sizin tercihlerinize göre duşakabin modelleri, çeşitliliği ile sizlere tercih konusunda birçok olanak sunmaktadır.

Duşakabinlerin birçok modeli vardır. Compact sistemler, oval köşe duşakabinler, kare köşe duşakabinler, iki duvar arası duşakabinler, dikdörtgen köşe duşakabinler, nokta menteşeli duşakabinler, boy menteşeli duşakabinler, küvet üstü duşakabinler gibi. Bunlardan en çok tercih edilenler ise

Kare Köşe Duşakabinler, Oval Köşe Duşakabinler, Dikdörtgen Köşe Duşakabinler

Bu üç tür duşakabinler genellikle banyoların fiziki durumuna göre tercih edilir. Banyonun mimarı yapısına fazla müdahale edilmeden kurulumu sağlanır. Önceden ölçüsü alınıp belirlenen modeliyle banyonuza modern bir görünüm sağlar.

İki Duvar Arası Duşakabinler

Bu duşakabin türü ile banyonuzda ya da evinizde bulunan uygun iki duvar arasına kurularak yapılır. Örneğin yatak odanızda uygun bir yer varsa iki duvar arası duşakabin önerilebilir. Görünüm olarak şık bir tercih olan iki duvar arası duşakabin, evinizi farklı noktalarında bulunabilir.

Duşakabin Camları ve Modelleri

Modern duşakabinlerin daha şık bir görünüme kavuşması uygun ve zarafetli duşakabin camlarıyla gerçekleşmektedir. Birçok duşakabin cam modelleri vardır. Ayrıca buzlu cam, film camlı şeffat cam çeşitleri de vardır. En çok tercih edilen duşakabin cam modelleri su damlası, balıklı modeller ve işlemeli modellerdir.

Duşakabin Fiyatları

Duşakabinlerin çeşidi kullanılan malzeme kalitesine göre fiyatlarda değişkenlik bulunmaktadır. Ortalama minimum 300 – 350 TL’den başlayan duşakabin fiyatları modeline göre 3000 – 4000 TL’nı bulmaktadır. Belirtildiği gibi duşakabin fiyatları ölçüsü kullanılan malzeme kalitesi ve modele göre değişkenlik göstermektedir. Bir örnekle açıklayalım:

Duşakabin tekne boyutu 90 X 90 olan buzlu cam modeli tercih edilen kare bir duşakabin fiyatı ortalama 400-500 TL’dir.

Ölçüsü 120 X 80 olan bir duşakabin modeli göze hoş gelen özel cam ve malzeme kalitesiyle 3000 TL civarındadır.

Ortalama bir duşakabin sahibi olmak isteyenler 700-1000 TL arasında modern duşakabine sahip olabilirler.

CEVAP VER