Modern Dubleks Ev Dekorasyonu

0
148

Dubleks evler, dışarıdan bakıldığı zamanlarda herkes için hayranlık uyandıran bir görünüme vesile olsa da, iç dekorasyon açısından tasarım alanı oldukça zor bir yapıya sahip olmaktadır. Özellikle de ev dekoratifliği için her zaman kusursuza ulaşmak isteyen insanlar için dubleks ev dekorasyonunda birçok önemli noktaya dikkat edilmeli. Salondan tutup da merdiven altı tasarım alanlarına kadar her bölümü dikkatli bir şekilde detaylandırdığınız müddetçe, mevcut evin yapısı daha da başarılı bir hale dönüşebilir.

Bu noktada da bizler de sizin için dubleks ev tasarımlarınızda ne şekilde ilerlemeniz gerektiğine dair küçük püf noktaları aktarmak istiyoruz. Bu sayede kafanızdaki soru işaretlerinin de ortadan kalkacağını ummaktayız.

Merdiven tasarımına önem vermelisiniz;

Bir dubleks ev tasarımında dikkat edilmesi gereken en önemli şey merdivenlerdir. Merdiven tasarımını sizler ev içerisinde kullanışlı bir pratikliğe de dönüştürebilirsiniz. Mesela merdiven altında bulunan boşluklar için oluşturulan kitaplıklar sayesinde, evinize sürpriz bir kitaplık açmanız mümkün olabilir. Bunun dışında da giyinme odası ya da küçük bir çocuk odası da merdiven altındaki genişliğe göre dubleks evlerde ideal bir tercih olacaktır.

Salonlarınız sade ve ferah olmalı,

Salon tasarımında ferahlıktan yana olanlar kazanır. Özellikle perdelerin iç açısı renklerle tasarlanması. Küçük bir sehpa ve berjer koltuklarla desteklenen köşeler, gerçekten de etkili bir görünüme erişmenizi sağlar. Bunun dışında da ünitelerin televizyon ile uyumu da salon tasarımlarında önemli yer kaplar.

Mutfak dekorasyonunu çok raflı yapın;

Özellikle Amerikan mutfaklarına sahip olan dubleks evlerde dekoratif işleyişlerde raf sistemi önem taşımaktadır. Sizler mutfak raflarınızı çok fazla bir şekilde yaparsanız ve duvarlara monte ederseniz, daha rahat bir hareket düzeni elde edebilirsiniz.

Çatı Katlarınızı çocuklara bırakın,

Son olarak dubleks evlerindeki çatı katları çocuk odaları için ideal olabilir. Onların hem güzel bir odaya kavuşmaları, hem de pratik bir ev ergonomikliği açısından bu tarz bir tercihi mutlaka denemelisiniz. Bilindiği gibi dubleks evler sürekli bakım gerektiren bir yapıdadır. Bu sebepten de mutlaka tasarım adımlarınızı bu yapılar üzerinden şekillendirmelisiniz.

CEVAP VER