Modern Banyo Dekorasyon Fikirleri

0
292

Banyolar hiç kuşkusuz, evlerimizde hepimizin en önem verdiği alanlardan biri. Yorgun bir günün ardından, işten ya da okuldan geldiğinizde rahatlamak, kendinizi duşa atmak isteyebilirsiniz. Günün yorgunluğunu akan su gibi üzerinizden atabilirsiniz. Bu kadar keyifli vakit geçirilen alanların dekorasyonu da bir hayli önem kazanmaktadır. Modern dekore edilmiş şık banyonuzda yorgunluğunuzu atmak için farklı banyo dekorasyon fikirlerinden ilham alabilirsiniz.

Nasıl Bir Banyo Tasarlamalıyım?

Banyonuzu tasarlayabileceğiniz birçok tarz olduğu gibi modern tarzda bir tasarım en çok tercih edilenler arasındadır. Duvar ve zemin kaplamalarının, uyumunu düşünmelisiniz. Duş sistemleri, duş teknelerine, küvetlere bakabilir ya da sadece duşakabin modellerinden birini seçebilirsiniz. Bunun dışında size ilham veren görsellerden, etkileyici, yeni ve esinleyici fikirleri derleyerek modern tasarımların banyonuzda nasıl duracağına karar verebilirsiniz. Bu tasarımlardan kendinize en uygun ve zevkinize hitap edeni basit ve yalın uygulamalarla seçebilir, banyonuza uyarlayabilirsiniz.

Modern Bir Banyo İçin Bazı Adımlar

Vitrifiye seçimi ilk başta halledilmesi gereken işlerden biridir. Dekorasyonun diğer adımları bu adıma göre şekillendirilir. Küvet kullanmak her ne kadar klasik bir görüntü yaratsa da banyonuzun havasını değiştirecek bir etkendir. Aynı şekilde fayanslar da banyonuzu tamamen bambaşka bir görünüme kavuşturur. Banyo dekorasyon fayans konusunda, birçok çeşitte, renk ve desende fayans günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Tek seçenek fayans da değildir, artık ahşap ve beton duvarlar ile de modern bir tasarım uygulayabilirsiniz. Aydınlatma konusunda sarkıt lambalar, aplikler veya florasan lambalar ile de modern banyo görüntüsünü yakalayabilirsiniz.

Renklerin Önemi

Renkler banyonuzu geniş gösterdiği gibi karanlık da gösterebilir. Dikkatli seçilmelidir. Birkaç renk kullanılacaksa aralarında uyum olmalıdır. Ayna seçimi de bir başka önemli konudur. Bulunduğu yeri çok daha şık ve geniş gösteren parçalardır aynalar renkli, desenli aynalarla banyonuzu çok daha modern bir havaya sokabilirsiniz. Banyo dolapları, hem çok yer kaplamamalı hem de işlevselliği ile kullanışlı bir konfor sağlamalıdır. Banyo dolaplarının renkleri zemin ve duvarlarla uyum sağlamalıdır. Havlular, renkleri ve uyumu ile banyonuzu küçük bir dokunuşla modern hale getirecek etkenlerden biridir. Aksesuarlar ise modern bir banyo dekorasyon süsleme için olmazsa olmaz parçalardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz