Merdiven Trabzanları Nasıl Olmalıdır?

0
218

Trabzan fikirleri çok katlı dubleks evler için özel olarak tasarlanan metal veya ahşap korkuluklardan oluşmaktadır. Trabzanlar, güven oluşturması ve düşmeyi engellemek için evde küçük çocukların ya da büyüklerin merdivenleri çıkarken tutabilecekleri veya ara katlara trabzan koyarak aniden düşmeleri engelemek amacıyla farklı desen ve renklerde ya da farklı malzemeler ile tasarlanabilmektedir.

Trabzan fikirleri arasında özellikle ahşap olan seçenekler en çok kullanılan seçimler arasındadır. Bambu trabzanlar, ince korkuluklu trabzanlar, kilitli trabzanlar, sık kademeli trabzanlar, kalın korkuluklu trabzanlar gibi çeşitleri çok sıklıkla güncellenen ve birçok modelide içinde barındıran bir güvenlik şeklidir. Modern ve tasarıma özgü detaylandırmak isterseniz, marangoz yardımı ile istediğiniz modeli ve ağaç çeşitini belirterek merdivenlerinizi tasarım harikasına dönüştürebilirsiniz.

Trabzan önerileri arasında, kişilerin seçimleri ve zevkleri ortak nokta olan ahşapta genelde buluşmakta olup el işçiliği renk ve model seçimleri tabiki ayrıcalık gösteren seçimler de yapılabilmektedir. Sadece ahşap değil, aynı zamanda metal olarak ta yapılabilen trabzanlar evde merdivenlerde emniyet oluşturması yönünden önemli bir durumdur. Göze hoş ve estetik açıdan iyi durması ile birlikte çeşitli konseptleri bulunmaktadır.

Merdiven trabzanları beyaz, ahşap rengi, siyah, kahverengi, lake beyaz gibi renklerde yapılabilmekle birlikte seçim tamamen sizin evinizin renk orantısı ile birebirde yapılabilmektedir. Seçim tamamen size özgü olacağı için, öncelikle güvenlik bakımından zengin olmasına dikkat edilmeli ve sık korkuluklar ile güvenlik tedbiri görsel olarak da etkileyici bir şekilde tasarlanabilir.

Trabzan tasarımları ahşaba şekil verme ile doğru orantıda olup, silindir şeklinde olanlardan metal görünümlü olanlara, çelik trabzanlara kadar sayamayacağımız çeşitlilikte görsel zevkinize ve emniyetinize uygun olarak tasarlanabilmekte rengarenk yaptırabileceğiniz gibi klasik ahşap da yaptırabilir yada metal bir trabzan da yaptırabilirsiniz. Kilitli olması aynı zamanda önemli olup, evdeki küçük çocuklar ve yaşlılar bakımından da önemli bir etken olacaktır.

Evlerde kullanılan merdiven tranzanları, üstten kilitli ortadan kilitli yada bir asma kola ile kaldırabileceğiniz farklı kilit çeşitleri ile de yaptırabileceğiniz detayları içinde barındırmaktadır. Kaliteli ve emniyetli bir trabzan için marongozdan yardım alabilir istediğiniz boutlarda ve emniyette olanını yaptırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz