Marangozunuza Yaptırabileceğiniz Harika Mobilya Fikirleri

0
116

Son yıllarda “Vintage” olarak adlandırılan eskiye dönüş modası kendini mobilya kategorisinde de göstermeye başladı. Özellikle eşi benzeri olmayan tasarımlar, tek tip hemen hemen her evde bulunan eşyalara fazlasıyla tercih ediliyor. Mahallenizde bulunan marangozlara yapacağınız ufak bir ziyaret ile sizde eşsiz tasarımlara imza atabilirsiniz. İşte marangozunuza yaptırabileceğiniz harika mobilya fikirleri.

Balkonunuzda Yenilikçi Olun

Kış ayları boyunca kapalı kapan balkon veya terasların kapıları, baharın gelmesi ve güneşin yüzünü göstermeye başlaması ile aralanıyor. Haliyle balkon dekorasyonları da başlıyor. Bu sene balkon dekorasyonunda bir yenilik yapın ve marangozunuzdan balkon ebatlarınıza uygun olarak paletten bir köşe takımı yapmasını isteyin. Üstelik hazır bahçe mobilya fiyatlarına yaptırabileceğiniz bu tasarım, şık ve renkli minderler ile vazgeçilmez köşeniz olmaya şimdiden aday.

Merdiven Altlarını Değerlendirin

Villa tipi evlerde merdiven altları ölü alan olarak nitelendirilir. Bunun sebebi ise bu ebatlara uyan birebir mobilya bulmanın imkansızlığından gelir. Marangozunuzu eve davet edin ve ölçü almasını isteyin. Bu alanda oldukça fazla farklılık olduğundan bu işi ona bırakın. Ardından bu alanı bir kütüphane olarak mı yoksa başka bir amaç ile mi kullanmak istediğinize karar verin. Böylece hem ölü alanları değerlendirmiş hem de eşsiz bir tasarıma imza atmış olursunuz.

Sadece Size Özel Bir Yatak Düşleyin

Eşiniz ile yıllardır hayalini kurduğunuz yatağa sahip olmak için neden o harika tasarımın bir mobilya tasarımcısının aklına gelmesini bekleyesiniz ki? Aklınızdaki yatağı en ufak ayrıntısına kadar düşünün ve marangozunuza anlatın. Bu sayede hem yatak odası ebatlarına uygun hem de hayalinizi süsleyen, sadece size ait olan bir yatağa kavuşmuş olacaksınız.

Marangozunuza yaptıracağınız mobilya tasarımları sizin için en düşük maliyetli seçim olmayabilir. Ancak istediğiniz ebatlarda ve istediğiniz dokunuşlara sahip mobilyalara sahip olmak sizin için inanılmaz bir duygu olacaktır. Mahallenizde veya semtinizde tasarımları ile nam salmış bir marangozu ziyaret ederek yapılabilecek diğer mobilya fikirleri hakkında da bilgi alabilirsiniz. Yukarıdaki öneriler bu tasarımlardan sadece birkaçı. Hayal gücünüzü kullanın ve muhteşem dekorasyonlara imzanızı atın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz