Lila Rengi Ev Dekorasyon

0
78

Namı değer lila rengi, seveni bol olduğu kadar sevmeyeni de çok. Lakin yapılan araştırmalara göre mor kadar ağırlık verici bir tesiri de yok. Çünkü morun psikolojide geldiği anlamı lilaya yüklemek haksızlık olur ki bunlar tamamen farklı renklerdir. Lila rengi daha bebeksi,daha taze,daha iç açıcı enerji verir.Kullanım alanına göre de bu rengin kendini iyi göstermesi mümkün. Lila renginin yanında ona yardımcı renklerden faydalanmak en doğrusu olacaktır.Çünkü bir odayı baştan aşağı lila rengiyle döşemek çok da hoş durmayacaktır. Bu rengi oldukça klasik kullanabilirken aynı zamanda şık bir hava yakalamak içinde kullanabiliriz. Dekorasyonu ve rengi destekleyici eşyalarla evinizin istediğiniz havaya bürünmesi gayet kolay.

Tablolardan Esinlenin

Tamamlayıcı parçalar olan tablolar duvarın süsü olduğu kadar duvardaki boyayı da ön plana çıkarmakta başarılıdır. Çünkü dekorasyonu ayrı parçalar değil de bir bütün olarak değerlendirmek daha hoş bir görüntü verecektir. Duvarınızda kullandığınız lila rengini desteklerken tablonuzda bu tonları barındıran bir görüntü seçebilirsiniz. Bu bir manzara resmi de olabilir, minimal desenleri içeren bir resimde olabilir. Tamamen zevkinize ve dekorasyonun ihtiyacına kalmış.

Işıklandırmalardan Yardım Alın

Lila rengi odayı kapatmaya müsait bir renktir ve dikkatli kullanılmadığında oluşabileğinden aksine iç karartıcı ve boğucu bir görüntü verebilir.Bunun önüne geçmek için aydınlatmalardan yardım alın ve eksik tutmayın.Lambaderler 1. yardımcınız olabilir, hem ev dekorasyonunda farklı bir duruş sergileyecek hem de evinizin içerisini güzelleştirecektir. Masalarınızda kullandığınız şamdanlara açık renkli mumlar yerleştirin. Led aydınlatmalardan da faydalanabilir, evinizin ışık almakta güçlük çektiği yerlere ışık desteği yapabilirsiniz.

Zebra Detaylar

Lila rengini kombinlenmesi zor hal böyle olunca da yanına yakışan rengi bulmakta güçleşiyor; ama size hem sadece hem spor bir fikir olacak zebra detayını atlamanızda fayda var. Lila renginin yanında kullanım alanını genişletecek bu fikir dekorasyonunuza oldukça kolaylık sağlayacak. Lila renk bir koltuğa siyah beyaz çizgili yastıklar koyabilirsiniz.Lila rengi bir tabloya siyah beyaz bir çerçeve edinebilirsiniz.

Beyazı Mümkün Olduğunca Fazla Kullanın

Riskli renk tonlarını kullanırken beyaz her zaman yardımcı bir seçenek olmuştur. Lila rengi fon perde ve kırık beyaz bir tül… Hayallerin ötesinde bir odaya kavuşmanız böyle bir görüntü ile mümkün. Yine lila rengi çiçeklere beyaz bir saksı, özellikle hercailer bu görünüme çok yakışacak ve evinizdeki huzur dolu havayı destekleyecektir. Evinizdeki hangi oda olursa olsun, ışığa ve lilayı tamamlayıcı renklere ve desenlere özen gösterdikçe bu renk zor bir renk olmaktan çıkacak ve hoş bir görüntü oluşturacaktır.

CEVAP VER