Kum Beji Rengi İle Dekorasyon Örnekleri

0
499

Duvar rengi denince akla ilk gelen kum beji rengi dekorasyonda en çok tercih edilen renktir. Açık renk olmasından dolayı hemen hemen tüm mekanlara uyum sağlamaktadır. Evlerimize kattığı şıklık ve estetikliğin dışında aydınlık ve ferah bir ortam yaratmakta bize yardımcı olmaktadır. Evlerimizde kullanmakta olduğumuz mobilyalarımız , halılarımız , koltuk takımlarımız, ikincil aksesuarlarımızla kolaylıkla uyum sağladığı için evimizde rahatlıkla kullanabiliriz. Bu rengi kullandığımız taktirde ev ve ofislerimize ferah ve geniş bir hava katacaktır.

Özellikle evi güneş ışığı alma konusunda sıkıntı olanlar için tercih sebebidir. Işığı dağıtan ve yansımasını sağlayan bir renktir. Evlerimizde kullanmış olduğumuz çoğu mobilyayla uyum içerisinde olacaktır. Uyum sağlamadığı çok nadir mobilya bulunmaktadır. Evlerinizde çok farklı tarzda mobilyalar yoksa gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir renktir. Ayriyeten evlerimizdeki aksesuar ve tablolarla da uyumlu bir renktir.

2017 yılında açık kum beji renginin dekorasyonda çokça tercih edildiğini görmekteyiz. Evimizi dekore ederken odalarımızda kullandığımız mobilyalar, aksesuarlar, perdelerimiz ne kadar önemliyse duvarlarımızın bunlarla uyumlu olması gerekmektedir. Özellikle bu renk bizi hiç yormayan estetik olması nedeni ile her eve çok yakışacaktır.

Son zamanlar da ortaya çıkan ıslak kum beji rengi de ne çok koyu ne de çok açık orta bej rengidir.  Huzur veren bir ortam oluşturan bu rengi yatak odalarımızda ve mutfaklarda kullanabilirsiniz. Her mobilyayla ve aksesuarlarımızla uyum gösterecektir. Ayriyeten bu yılın favori rengidir.

Islak kum beji rengini özellikle beyaz renkle kullanarak huzur veren harika ikili olacaklardır. Özellikle kullanacağımız beyaz koltuk takımı ve krem rengi halı kullanarak muazzam bir ortam yarabiliriz. Bej renk kullanımında aksesuarların tercihi çok önemlidir. Yapacağınız gelişi güzel duvar boyası ve mobilyalar ile ortamı çok bunaltıcı ve sıkıcı hale getirebilirsiniz. Yaptığımız aksesuarların renklerinin tercihi konusunda salonumuzun havasını değiştirecek renkler olmasına özen göstermeliyiz.

Bej renginin tercihindeki en önemli etken dekore ettiğimiz yeri ferah ve olabildiğince modern göstermesidir. Gene yatak odalarımız için tercihte bulunabileceğimiz bej rengi aynı renk yatak odasıyla harika yakışacaktır.

Küçük bir eve sahip isek tercih etmemiz gereken renk kesinlikle budur. Evimizi ferah ve canlı göstermenin yanında evimizi daha büyük gösterecektir. Gene geniş ve büyük evlerde de oldukça şık durmaktadır.

Duvar boyası olarak kum bejinin daha kapalı renkleri tercih edilecekse mobilya olarak daha açık renkler tercih edilmelidir. Yine kullandığımız aksesuarların kapalı seçimiyle istediğimiz hareketliliği yakalamış olacağız.

Kum bejinin sadece kullanım alanı duvarlarımız değildir. Koltuklarımız,  yemek masaları, tv ünitelerine kadar farklı mobilyalarımızın renklerinde kullanarak  ev dekorasyonunda kullanabiliriz. Eğer mobilyalarımızda bu rengi kullanacaksak duvarlarımızın bu rengin ya iki ton açığı yada kapalısını kullanmalıyız. Aksi taktirde birbirine çok yakın renkleri bir arada kullanmak bizi bunaltacak ve boğacaktır ortamı . Bu sebepten ötürü daha canlı görünecek kombinasyonlar yapmalıyız.

Ev dekorasyonlarında daha sakin bir görüntü isteyenler için duvar rengini kum beji rengi seçip mobilyalarında solgun beyaz rengini tercih edebilirler. Bu şekilde oturma odalarında ve salonlarda daha aydın bir görüntüye sahip olacaklardır. Bu da beraberinde huzuru bir ortam getirmiş olacaktır.

Yani bu renk her mobilyaya uyum gösterdiği ve insanı yormadığı daha ferah daha aydın bir ortam sağladığı için dekorasyonda çok tercih edilmektedir. Sizde evinizde bu atmosferi yakalamak istiyorsanız duvar boyası yada mobilyalarınız rengi olarak kesinlikle tercihinde bulunabileceğiniz bir renktir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz