Kullanışlı Mobilyalarla Evinizde Daha Geniş Alanlar Yaratın

0
23

Son dönemlerde özellikle Uzak Doğu’da adeta bir akım haline gelen “basit yaşam” minimalizmi evlere taşıyor. Mümkün olduğunca az eşya ile yaşam alanları içinde daha ferah mekanlar sağlayan bu akım, ülkemize biraz uzak olsa da teknolojik gelişmelerle kullanışlı eşyaların sayısı arttıkça bizler de evlerimizde geniş alanlar yaratma şansını yakalayabiliyoruz.

Özellikle nüfusu kalabalık olan büyük şehirlerde dar evler için bulunmaz nimet niteliğindeki kullanışlı, yeni neslin tabiriyle “akıllı eşyalar”, farklı fonksiyonları barındırmalarıyla tanınıyor. Tasarımlarında zeka parıtlısının yoğun olarak hissedildiği bu eşyaların yakın gelecekte özellikle evleri dar olanlar tarafından sıklıkla tercih edileceği öngörülüyor.

Mobilyada Büyük “Dönüşüm”

Hemen hemen her oda için farklı tasarımların bulunduğu kullanışlı eşyalar arasında, bilgisayar ya da çalışma masası olarak kullanabileceğiniz sehpalar, koltuk veya çalışma masasından yatağa hatta ranzaya dönüşebilen mobilyalar ve içinden yemek masası çıkan dolaplar gibi farklı seçenekler bulunuyor.

Dar bir çocuk odası için çok ideal olan çalışma masasından ranzalar, birden fazla çocuğu olup da küçük bir eve sığmak zorunda kalan aileler için adeta biçilmiş kaftan. Gün içinde çocukların oyun oynadıkları ya da ders çalıştıkları alanın daha ferah olmasını sağlayan bu akıllı eşyalar, akşamları da tıpkı transformerslar gibi dönüşüm geçirerek yatak haline getirilebiliyor.

Küçük Oturma Odanızı Akıllı Sehpayla Genişletebilirsiniz

Aile üyelerinizin akşam buluştuğu, çocuğunuzun bilgisayarda ders çalışırken sizin de eşinizle vakit geçirdiğiniz ancak dar bir oturma odasına sahipseniz akıllı eşyalar tam da size göre. Küçücük oturma odasını hem bir çalışma masası hem de orta sehpasıyla boğmak istemeyenler için çok kullanışlı olan akıllı sehpalar, bir anda bilgisayar ya da çalışma masasına dönüşebiliyor. İsterseniz çayınızın, yattığınız yerin başucuna kadar gelmesine imkan tanıyan bu akıllı sehpalarla, oturma odanızı mobilyalara boğmanıza gerek kalmıyor. Akıllı sehpa, ayrıca küçük depolama alanları sayesinde dergiliğe olan ihtiyacınızı da tek başına giderebiliyor.

Dar Mutfakların İmdadına da Akıllı Mobilyalar Yetişiyor

Akıllı eşya tasarımcıları, dar mutfaklar için de çözüm önerileri sunuyor. Gün içinde yemek yaparken mutfağınız dar da olsa ferah bir ortama sahip olup, akşam ailenizle mutfakta yemek yiyebileceğiniz küçük bir alan sağlayan tasarımcılar, mutfak eşyalarının konulduğu dolap içinden çıkan yemek masasıyla harikalar yaratıyor. Masanın sandalyelerini de yine dolap içine monte edebilen tasarımcılar, her mekan için ayrı ayrı akıllı eşyalar ve birbirinden kullanışlı mobilyalarla evinizde daha geniş alanlara kavuşmanızı sağlıyor.

CEVAP VER