Küçük Oturma Odaları Nasıl Tasarlanmalı?

0
77

Eviniz birçok bölümden meydana gelmektedir. Buna karşılık evinizin her bölümünü kullandığınız zaman dilimleri farklılık gösterir. Buna istinaden evinizde iken geçirdiğiniz zaman diliminin büyük bir kısmı oturma odanızda akıp gitmektedir. Bu nedenle de oturma odalarınızın tıpkı evinizin diğer bölümleri gibi rahat ve kullanışlı olması için oturma odası düzeni için araştırmalar yapıp farklı fikirler bulmaya çalışırsınız.

Evinizi yerleştirirken her odanızın eşyasını o odanın boyutuna göre seçersiniz. Oturma odanız da büyük denmeyecek gibi ise oturma odanızda seçeceğiniz aksesuarları ve eşyaları seçerken bu durumu göz önünde bulundurursunuz. Bu noktada da küçük oturma odası dekorasyonu konusunda araştırmalar yapmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekecektir.

Mobilyalarınızı Odanızın Büyüklüğüne Göre Tercih Edin

Küçük bir oturma odasına büyük ve kaba mobilyalar almak oldukça yanlış bir seçim olacaktır. Mobilyalarınızı seçerken oturma odanızın büyüklüğünü mutlaka göz önünde bulundurun ve odaya tam olacak, hatta odanızı daha da daraltmayacak mobilyalar seçmeye özen gösterin. Aksi takdirde oturma odanızda adım atamayacak yer bulamayabilirsiniz.

Gereksiz Aksesuarlar ve Eşyalar Kullanmaktan Kaçının

Şayet oturma odanız küçük ise eşyalarınızı mümkün olduğunda küçük seçin ve gereksiz eşyalar almamaya özen gösterin, hatta küçük bir oturma odasına küçük bir oturma grubu olabileceğiniz gibi köşe koltuk takımı alarak da oturma odanızda yer tasarrufu yapabilirsiniz. Ayrıca oturma odanızda sehpaya ya da masaya ihtiyacınız var ise küçük ve kullanışlı sehpalar kullanabilirsiniz ya da servis yapacağınızda tabakları, bardakları koyabileceğiniz küçük yerler dizayn edebilirsiniz.

Eşyalarınızı Doğru Yerleştirin

Küçük bir oturma odasında eşyaların büyük ya da küçük olması kadar yerleşim düzeni de büyük önem taşır bu nedenle de eşyalarınızı oturma odanıza yerleştirirken odanızın her köşesini kullanışlı ve verimli bir şekilde kullanmaya özen gösterin ki oturma odasında her an bir yere çarpacak şekilde değil de her an rahat hareket edebileceğiniz şekilde yerleştirmeye çalışın. Bu işlemler esnasında salon takımı nasıl yerleştirilir ayrıca bilgi de toplayabilirsiniz böylece daha doğru bir yöntem izleyebilirsiniz ve bu kısa araştırma hem işinizi kolaylaştırır hem de size zaman kazandırır.

CEVAP VER