Küçük Odalar için Kullanışlı Mobilyalara Yer Açın

0
211

Dekorasyon, sadece geniş ve farklı kombinasyonlara el verişli evler için değil, küçük ve kullanışsız bir dizayna sahip olan evler için de uygulanmalıdır. Çünkü dekorasyonun amacı, sahip olduğunuz ev sadece bir odadan oluşsa bile o evi ve odayı zevkinize göre baştan yaratmak, hem gözünüze hem de gönlünüze hitap etmesini sağlamaktır. Küçücük bir evinizin olması ya da evinizdeki odaların boyutlarının küçük olması bu evi ve odalarını yeniden dekore edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Yeni dekore etmek için evinizin tüm iskeletini yıkıp döküp tekrardan inşa etmeniz gerekmiyor. Sadece ama sadece küçük dokunuşlar ve yeni mobilyalar bu ihtiyacınızı gidermeye ve sizleri memnun etmeye yetiyor.

Şimdi sizlere, küçük bir ev veya küçük odalar için dekorasyon önerileri sunacağız. Bu dekorasyon önerilerimizdeki genel amacımız, sizlerin evinizde ve odalarınızda daha rahat, daha konforlu ve gözünüze daha çok hitap eden bir uyum sağlamanıza yardımcı olmaktır. Sözü fazla uzatmadan dekorasyon önerilerimize geçiyoruz.

Beyaz Bir Odaya Renkli Mobilyalar

Canlılığı ve enerjiyi evinize veya odanıza yansıtmak istiyorsanız, buna önce renklerden başlamanız gerekiyor. Küçük odalar için en kullanışlı mobilyalar her zaman beyaz renkte olanlardır. Beyaz, odanızın daha geniş gözükmesini sağlayacak ve odanız için seçeceğiniz küçük aksesuarların daha çeşitli olabilmesine olanak tanıyacaktır. Beyaz koltuk ve eşyalarınızın etrafını renkli aksesuarlar ile süslediğiniz zaman oraya çıkacak olan tatlı ve enerjik görüntü, hem sizin hem de evinize gelen misafirlerinizin motivasyonunu arttıracaktır. Tabi ki seçeceğiniz renkler sizin zevkinize göre olmalıdır. Sarı, mavi ve kırmızı renklerde eşya veya aksesuar seçebilirsiniz. Ya da pembe, mor ve yeşil tonlarını hakim kılabilirsiniz.

Kullanışlı Koltuklar Tercih Edin

Koltuk seçimi, bir evin dekore edilirken en çok özen gösterilmesi gereken unsurdur. Eğer küçük bir eviniz veya odanız varsa, mutlak suretle hantal geniş koltuklardan kaçınmalısınız. Bu tarz koltuklar, zaten küçük olan odayı daha da küçültecek ve sıkış tıkış bir görüntüye sahip olmasına neden olacaktır. Küçük odalar için kullanışlı mobilyalar arasında en önemli yere olan koltuklar, her zaman odanızı daha geniş gösterecek ve misafirlerinizi keyifle ağırlamanıza yardımcı olanlardır. Yani çok amaçlı, katlanabilir, çeşitli oturma ünitelerine sahip olan ve üzerinde keyifle oturabileceğiniz bir koltuk tercih yapmanız gerekiyor. Bunun için ise köşe koltukları tercih edebilirsiniz.

Ayna Kullanmayı Unutmayın

Küçük odanızda kullanacağınız aynalar, odanızı daha geniş göstermeniz için birebirdir. Ayna sayesinde yapmış olacağınız bu küçük numara, odanızda sanki bir bölme daha varmış gibi gösterecektir. Fakat bunu çok da abartmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü çok fazla ayna kullanırsanız, odanız göze batan ve rahatsız edici bir görüntüye sahip olur. Kafanızı her çevirdiğinizde kendi yüzünüzü gördüğünüzü hayal edin. Bu durum bir sonra çok can sıkıcı bir hal alacaktır. Üstelik misafirlerinizin de rahatsız olmasına neden olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz