Küçük Mutfak Büyük Hayat

0
41

Günümüzde stüdyo daireler büyük şehirlerde oldukça gözdedir. Her şey minmalisttir. İnsanlar evlerine tıkalı kalmaktansa dışarıda zamanlarını geçirmekte. Evlerini belirli amaçları için kullanmaktadırlar.

Mutfakları Hayatlarında önemsiz bir yerdedir. İş hayatına atılan kadınlar küçük mutfak fikirleriyle basit yemekler hazırlayıp ayaküstü atıştırmalıklar hazırlayıp yiyebilmektedirler. Fiziklerine önem vermiş olduklarından dolayı mutfaklarında fazla vakit geçirmemektedirler.

Mutfağınız küçük diye şık ve kullanışlı olmayacak diye bir şey yok. Dolaplarınızdan baharatlıklarınıza güzel bir renk tonuyla mutfağınızı ferah ve şık gösterebilirsiniz. Mutfak tezgâhının üzerini doldurmamalı boş bir alan yaratılmalıdır. Bu da mutfağınızda bir genişleme yaratacaktır.

Canlı bir bitkinizin olması mutfağa renk katacaktır. Tuzluk ve baharatlık seçiminde göze hoş gelecek figürler olmalıdır. Mutfak sizin oyun alanınız gibidir. Yemeklerinizi bir sanata dönüştürebilir, kendinizde bir sanatçı olabilirsiniz.

Küçük; Ama Modern

Mutfağınız için vazgeçilmez aksesuarınız ankastre set olmalıdır. Ama çeşitli mutfaklar bulunmaktadır. Bu sıralar en özde mutfak tipi Amerikan mutfaktır. Salonu görebilen servisi daha kolay hale getirmiştir.

Amerikan mutfak dekorasyonu kolay, kullanışlı misafirlerinizle daha iyi zamanlar geçirebilmeniz için uygundur. Kızartma pişirdiğinizde davlunmazınızın kokuları anında çekip götürmesi sizin hiç korkmadan kızartmalar yapmanızı sağlar.

Mutfak dolabı renkleriniz salonunuzla uyumlu olması gerekir. Mutfak avizeniz sepet seklinde ahşaptan olması farkı bir renk katacaktır. Mini bar sandalyeleri salonla mutfağı birleştirir. Yemekten önce içilecek birkaç kadeh ortamı daha çabuk kaynaştıracaktır.

Küçük Fikirler Büyük Hayaller

Sizlere küçük mutfak fikirleri vereceğiz. Kahve makinesi ve katı meyve sıkacağı kesinlikle tezgâhın üzerinde olmalıdır. Tezgâhınızdaki inatçı lekeler için karbonat ve limon elinizin altında bulunmalıdır.

Kimyasallar her ne kadar çabuk temizleme yapsa da ellerimizi tahriş edebilir. Kesinlikle bulaşık makineniz olmalıdır. Plastik yerine cam tercih edilmelidir. Plastiğin kanserojen etkileri her zaman aklımızda bulunmalıdır.

Mikro fiber mutfak bezleri kullanılmalıdır. Mutfak süngerleri sık sık değiştirmeli. Hayvan besliyorsak mutfağa sokmamaya özen göstermeliyiz.

Mutfağınız küçükse duvara monteli masalar ve küçük tabureler işinizi görecektir. Havalandırma önemli olduğundan dolayı küçük de olsa bir mutfak penceresi olmalıdır. Buzdolabını mutfağın boyutuna göre almalıdır. Unutmayın eviniz sizin karakterinizdir. Kendini nasıl rahat hissederseniz o kadar mutlu olursunuz.

CEVAP VER