Küçük Evler İçin Oturma Grupları

0
1062

Oturacağımız ev için tarz belirlerken, renk seçimi yaparken ve dahası kullanım alanlarını doğru değerlendirebilmek için işe öncelikle oturma gruplarından başlanır.

Oturma gruplarında farklı çeşitlilik ve modeller sayesinde seçeneğiniz oldukça fazladır. Ancak, bu durum küçük evler için koltuk takımları seçerken değişmektedir.

En Fazla Alan Kazancını Oluşturmaya Çalışın

Eviniz zaten küçük olduğu için, mümkün olan en fazla alan tasarrufunu yapmaya çalışmalısınız. İşe oturma gruplarından başlayacak olursak, küçük hacimli koltuk takımları ilk tercihleriniz olmalıdır. Bir takım alırken 3 kişilik parçasını almak yerine tekli berjerlere ve 2 kişilik parçasına ağırlık vermelisiniz.

Ancak evi küçük olan kişilerin oturma gruplarındaki tercihleri genellikle L köşe takımlarından yana olmaktadır. L köşe takımınızı seçerken, ergonomik olanlarını tercih etmelisiniz ki hem kullanımı kolay olsun, hem de temizliği.

Renklerin Uyumu

Evi küçük olan kişiler oturma gruplarını seçerken özellikle açık renkli olanlarını tercih etmeye çalışırlar.

Çünkü küçük olan evi daha geniş ve ferah göstermenin yolu açık renkli mobilya ve duvar boyası seçeneklerinden geçmektedir. Açık renkli olan koltuk takımları sayesinde evinizi mevcut halinden daha ferah gösterebilirsiniz.

Her Alanı Değerlendirin

Eviniz küçük olduğu için her alan sizin için önemlidir. Bu nedenle her boşluktan bir kullanım alanı oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için en doğru seçenekler de koltuk takımlarıdır. Tabi ki kullanım alanı oluşturmak için koltuk takımı zevkinizden vazgeçmeyecek ya da zevkinizi değiştirmek zorunda kalmayacaksınız.

Sevdiğiniz koltuk takımı modeli ne olursa olsun, tercihiniz bazalı modeller olursa hem kendinize kullanım alanı oluşturmuş olursunuz, hem de zevkinize uyan modeller ile evinizi dekore etmiş olursunuz.

Küçük evler için mobilyalar da var olup, bu mobilyalar ile evinizi dekore ettiğiniz takdirde eviniz normalden daha ferah ve geniş bir görünüm kazanacaktır. Koltuk takımları içerisinden hem bazalı hem de yataklı modelleri tercih ederseniz, aynı zamanda yatılı misafiriniz geldiği durumlarda yatak ve müsait yer sıkıntısı yaşamamış olursunuz.

Yani eviniz ne kadar dar olursa olsun, ergonomik mobilyalar ve özellikle de ergonomik koltuk takımları ile dizayn ettiğiniz takdirde hiçbir sıkışıklık yaşamayacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz