Küçük Evinizi Doğru Dekore Ederek Ferah Alanlar Yaratın

0
33

Günün koşuşturmacasından, iş stresinden kaçıp sığınılacak limanlardır evlerimiz. Ne kadar rutin de olsa akşam eve gelmek, aile bireyleriyle bir sofra etrafında buluşmak, paylaşmak ve yaşamı birlikte göğüslemek aslında çoğunlukla alışılmışlar nedeniyle fark etmediğimiz en büyük nimetlerden biri biz insanlar için. Aile sıcaklığını yaşatan mekanlar olan evlerimiz belki ihtiyaçlarımıza göre çok büyük olmayabilir ama akıllı çözümlerle dar alanları hem daha ferah göstermek hem de kullanışlı mobilyalarla küçük mekanlarda ihtiyacımız olan her şeyi sağlayabilmek mümkün.

Küçük odalara sahip bir eviniz varsa, illa trend diye büyük mobilyalara yönelmeyin. Büyük mobilyalar size evinizin içinde daha dar yaşam alanları bırakacaktır. Daha küçük boylarda, minimalist ancak size her türlü konforu sağlayacak mobilyalar bulmak, özellikle çeşitliliğin arttığı günümüz mobilya sektöründe çok kolay.

Küçük Mekanların En Büyük Destekçisi Aynalar

Evinizi daha geniş ve ferah göstermenin yollarından biri de aynalar. Hemen hemen evin bütün yaşam alanlarına uygulanabilecek duvar ayna modelleri evinizi daha ferah ve geniş gösterecektir. Bir mekanı neredeyse iki katı genişlikteymiş gibi sunmak için aynalar çok iyi bir tercih olacaktır.

Akıllı Mobilyalarla Odalarınızı İşlevselleştirin

Daha dar ve küçük evlere sahip olanlar için geliştirilen akıllı mobilyalar, size bir odaya birden fazla işlev yükleme imkanı sunar. Örneğin oturma odanızı, istediğiniz zaman çalışma odası, istediğinizde de yatak odası gibi kullanabileceğiniz birbirinden ilginç ve akıllı tasarım mobilyalar bulmak mümkün. Aynı şekilde sadece yatak ve küçük bir alan bulunan çocuk odanızda da akıllı mobilyalar kullanabilirsiniz. İstendiğinde yatağa dönüşüp istendiğinde çalışma masasına geçiş yapılabilen, katlanabilir yataklar sayesinde odada çocukların oynayabileceği alanlara fırsat tanıyan akıllı mobilyalar, tam da dar bir eve sahip olanlar için ideal.

Duvara Monte Dolaplarla Fazlalıklarını Düzenleyin

Dar evlerde size mekanı daha kolay düzenlemenizi sağlayacaklardan biri de farklı alanlarda tavan kısımlara yapılan dolaplardır. Hem yer kaplamayan hem de evlerdeki bütün kalabalığı toplayan dolaplarınızı, banyo, antre veya mutfak gibi alanlarda tavana yakın bir yerde duvara monte ettirerek kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın oyuncakları, deterjanlar, tabak çanaklarınız, havlular ya da bavullarınızı koyabileceğiniz bu dolaplar sayesinde eviniz dar da olsa düzenli bir görünüm sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER