Küçük Alanlar İçin 7 Öneri

0
22

Artan kiralar ile birlikte gittikçe küçülen evler, herkesin hayatında yer almaya başladı. Büyük evlerde yaşamak herkesin hayalinde yer alsa da küçük evleri ve odaları daha geniş alanlara dönüştürüp daha verimli kullanmak mümkün. Küçük alanlar için 7 müthiş öneri ile, evinizi daha çok seveceksiniz.

Evinizi Boyayarak Alanı Daha Büyük Gösterin

Her ne kadar zorlu bir madde olarak görünse de evinizi en çok değiştirecek şey duvarlarınızın rengini değiştirmekten geçiyor. Genel olarak evlerde tercih edilen sarı renk, evi daha küçük gösteriyor. Açık renklere ve beyaza yönelerek evinizi daha geniş gösterebilirsiniz.

Raflardan Yararlanın

Eşyalarınız depolamak için büyük dolaplar kullanarak küçük alanlar daha fazla daraltılmış olur. Depolama ve dekoratif görünüm için raflar kullanmayı deneyin. Çeşitli şekillerde yerleştireceğiniz raflar odanızın havasını değiştirecektir. Klasik raflarla birlikte oda ve banyo kapısı üzerine yerleştireceğiniz bir raf, ölü gibi görünen bir alanı değerlendirmenizi sağlayacak.

Çok Amaçlı Eşyalar Edinin

Küçük evler için çok amaçlı eşyalar rüya gibidir. Kanepe alırken yatak olup olmamasına, yatağınızı alırken bazalı olup olmadığına dikkat edin. Bunlarla birlikte katlanabilir masalar, ya da depolama seçeneği sunan masalar alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Ayna Ayna Söyle Bana

Genel olarak evlerimizde salonlarda ve banyolarda kullandığımız aynalar son derece dekoratif olabilirler. Bununla birlikte yapacakları yansıma etkisi alanı daha geniş gösterecek en önemli faktörlerden biridir.

Dolap İçi Düzenleyiciler

Son günlerde her yerde görmeye başladığımız dolap içi düzenleyiciler son derece kullanışlı. Küçük alanları daha etkili kullanmanızı sağlayan bu düzenleyiciler ile, günlük işlerinizi de kolaylaştırabilirsiniz. Kıyafet dolaplarınızın yanında mutfak dolaplarınız için uygulayacağınız çözümler ile tencere ve tavalarınızı daha rahat yerleştirebilir, dolapları daha etkili kullanabilirsiniz.

Minimalist Akımı Takip Edin

Evlerimizde bulunan pek çok eşyanın gereksiz olduğu hissine zaman zaman hepimiz kapılmışızdır. Gereksiz eşyalardan kurtulmak, mümkün olduğunca az eşyayı, çok amaçlı şekilde kullanmak küçük alanlar için yapılabilecek en iyi şey.

Çok Renklilikten Kurtulun 

Çok renkli eşyalar her ne kadar güzel görünseler de küçük alanlarda karmaşa yaratabilirler. Sevdiğiniz bir veya iki rengi kullanarak düzenleyeceğiniz eşyalar alanınızı daha büyük göstermenize yarayabilir. İstediğiniz tek bir noktada ise renkleri kullanmaktan çekinmeyin.

Büyük evler ve odalar ideal alanlar gibi görünseler de küçük alanlar yapılacak bir kaç düzenleme ile son derece büyük ve modern görünebilir. Küçük evlerinizde yapacağınız dokunuşlarla, evinizi ve odanızı kendiniz için en ideal yere dönüştürebilirsiniz.

CEVAP VER