Koyu Renk Sevenler İçin Mobilya Çeşitleri

0
138

Renklerle uğraşmayı ve kendi salonunuzu, oturma odanızı veya herhangi bir köşeyi dekore etmeyi seviyorsanız bu yazımız tam da size göre. Mobilya alırken renklere çok dikkat ediyor olabilirsiniz ve hatta herkesten farklı olarak açık renkler yerine koyu renkleri tercih de ediyor olabilirsiniz. İşte bu yüzden bu yazımızda koyu renklerle dekore etme işleminden bahsedeceğiz. Koyu renk mobilya dekorasyonlarını göreceksiniz. Hatta renklerin uyumunu gördükten sonra şaşırmaya hazır olun.

Koyu Renkleri Hangi Renkler En İyi Şekilde Yansıtır?

Sadece açık renkli dekorların iyi olduğunu düşünmeyin aksine koyu renkler ile yapacağınız dekorlarda bir o kadar akıl alıcı tarzda olmaktadır. Bu renklerin muhteşem ışıltısını ve uyumunu sizler için derledik. Koyu renkler ve uyumları:

  • Kahverenginin koyu tonları sıkıcılığı yansıtmasın size. Öyle güzel renklerle harmanlanabilir ki, tüm sıkıcı fikirlerden kurtulursunuz. Mesela koyu kahverenginin veya kahverengi tonlarının altın rengi, süt rengi ve de yeşilin açık tonlarıyla birlikte çok güzel bir uyum yakaladığını biliyor muydunuz? Artık biliyorsunuz. O halde hayalinize göre kahverengi koltuk kombinlerini sizde yapabilirsiniz.
  •  Siyah koltuk takımları hakkında ne düşünüyorsunuz? İnanılmaz sıkıcı ve ruh daraltıcı dediğinizi duyar gibiyim. Elbette ki tek renk olarak siyah bunaltı bir ifade taşımaktadır. Peki ya siyahı açık tondaki diğer renklerle buluşturdunuz mu? Siyah asil bir renktir. Her renkle beraber uyum sağlamaktadır. Mesela açık tonda bir sütlü kahve yastıklarla, açık renkli gri yastıklarla güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Ve tabi ki bu durumda doğru rengi seçmek ve uyumu yakalamak size kalmış.
  • Petrol mavisini düşünsenize! Ne kadar güzel bir renk öyle değil mi? Hele ki en tatlı renklerle dizayn edildiği zaman başka türlü muazzam oluyor. Renkleri seçerken titizlikle seçmenizi öneririz.

Hayal Senin Dekor Senin

Başlık her şeyi anlatıyor aslında. Hayalinizi dekore edin. İstediğiniz koyu renkler ile açık renkleri bir araya getirerek ihtişamlı bir görüntü elde etmek sizin için çok da zor olmayacaktır. Önemli olan, renkleri dikkatle seçmeniz gerektiğidir. Bu yazımız sizin için bir öneriydi. İyi bir fikirdi diyorsanız, siz de hayalinizi gerçeğe dönüştürmeyi denemeye başlamalısınız.

Unutmadan bir öneri daha verelim. Ceviz rengi mobilyalar da mevcut, duymamış olabilirsiniz ama eminim ki sizde seveceksiniz. Üstelik tasarımını yapmak tamamen sizin elinizde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz