Köşe Takımları Modelleri 2017

0
199

Oturma odası dekorasyonu, evin en önemli kısımlarındandır. Modern oturma odası dekorasyonunda köşe takımları tercih edilmektedir. Köşe takımı, ortama şık bir hava katar. Köşe takımının en büyük avantajı, toplu bir ortam yaratmasıdır. Dağınık ve parça parça dekore edilmiş oturma grubundan ziyade köşe takımı oldukça toplu ve rahattır. Bu sayede eşyalarla boğucu bir oturma odası yaratmamış olursunuz. Rahat köşe takımları örneklerini her yerden bulabilirsiniz. Köşe takımları küçük salon ve oturma odalarında da büyük avantajdır. Küçük ortamlara sığabilir, her türlü aksesuarla süslenebilir. Odada çok alan kaplamadıkları için küçük odalar için ilk tercih sebebidir. Birçok rengi ve modeli olan köşe takımları, her türlü dekorasyon örneğinde kullanılabilir. Modern oturma odası, rustik mekanlı oturma odası, nostaljik oturma odaları, özel tasarım ve birçok fikir için köşe takımı dekorasyonu mümkündür.

Rustik Mekanlarda Köşe Takımları

Rustik mekanlar ile köşe takımlarının uyumu konusunda tereddüt edilebilir. Fakat rustik mekanlarla uygun köşe takımları uyumlu hale getirilebilir. Rustik mekanlar ahşabın bolca kullanıldığı nostaljik tarzlardır. Ahşabın en ham hali kullanılan rustik tarz nostalji severlerin gözdesidir. Modern köşe takımları daha renklidir. Rustik modeller kahve, bej, krem tonlarıyla dekore edilebilir. Rustik oturma odasına geometrik halılar ve kırlentler kullanılabilir. Bu tarzı odanın her yerinde kullanmalısınız. Oturma grubu, aksesuarlar, süsler ve renk seçimi birbiriyle uyum içinde olmalıdır. Klasik tarz içinde modern detayları dikkatli kullanmalısınız.

Geniş Odalar için İkili Köşe Takımları

Küçük odalar için köşe koltuk tercihi alandan tasarruf eder. Büyük alanlarda ise köşe koltuğu U şeklindedir. İki köşesi olan bu koltuklar hem rahat, hem geniş, hem de şıktır. Geniş odalar için televizyonun karşısına konulan köşe koltuğu gerekli aksesuarlarla süslenmelidir. Köşe koltuklarında puf koltuk kullanılabilir. Puf koltuklar aynı renkte ve uyumda, költukların önünde kullanılmalıdır. Puf koltukların yerine ortaya bir orta sehpa da kullnaılabilir. Modern oturma odalarında orta sehpa olmazsa olmazdır. Her bütçeye uygun köşe takımları bulunabilir. Köşe koltuklarının en avantajlı yanı her ortama uyum sağlamasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz