Koridor Tipi Mutfak Sevenlere Öneriler

0
702

Günün büyük bir kısmının geçtiği mutfaklarda yer tasarrufu sağlamak ve hoş bir dekora sahip olmak özellikle de kadınlar için oldukça önemlidir.

Kullanışlı mutfak tipleri arasında yer alan koridor tipi mutfağa sahip olanlar için ise pek çok öneri bulunmaktadır. Dolaplardan masaya, masalardan aksesuara kadar geniş bir tasarım yelpazesine sahip olan mutfaklar için pek çok fikir bulunmaktadır.

Alan Ayarlaması Doğru Yapılmalıdır

İkili karşılıklı düz mutfak modelleri arasında yer alan koridor tipi mutfakta dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri hareket alanını doğru ayarlayabilmektir. Bu sebeple en azından yan yana iki kişinin gelebileceği şekilde mutfaklar düzenlenmelidir.

Orta alan boş bırakılarak duvar sırasına fırın, mikrodalga, buzdolabı ve bunun gibi ürünler yerleştirilmelidir. Ortadaki açık yolun tıkanmasına sebep olacak aksesuarlar ve malzemelerden uzak durulmalıdır.

Dolaplarınızı Mutfağınıza Göre Seçin

Koridor tipi mutfaklarda pratik kullanışlı duvar dolapları tercih edilmelidir. Genellikle uzun bir görüntüye sahip olan koridor mutfaklarda dolaplar boydan boya tercih edilmelidir.

Hareket alanının sağlanabilmesi için mümkün olduğunca boy dolaplarından kaçınılması gereklidir. Duvar uzunluğu az ise dolaplar için verimli alan sağlanabilir.

Askılar Her Zaman Kullanışlıdır

Tava, tencere ve küçük mutfak aletleri için yer bulamayanlar için yeni bir dolapla yer kaplamak yerine askı kullanmak her zaman daha pratik ve ergonomik bir tercihtir.

Mutfak duvarına sabitlenebilen dekoratif tel askılar sayesinde hem daha modern bir görüntü oluşturulabilir hem de en çok kullandığınız mutfak aletleri elinizin altında bulunabilir.

Renklerin Uyumu

Koridor tipi mutfaklar genellikle salondan görülebildiği için mutfağın dekoru oldukça dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Salonun dekoruyla uyumsuz bir mutfak oldukça kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Bu sebeple mutfak dolabı tasarımları ve renkleri arasında salon ile bir denge kurulmalıdır.

Yeni mutfak ürünleri alacaklar için mutfak dolabı renkleri 2016 yılının aksine daha sade ve göz almayan ürünler tercih edilmelidir. Açık tonlar mutfağı hem daha geniş gösterir hem de ışığın daha düzgün yayılmasını sağlar. Ayrıca bu tonlar daha temiz bir mutfağın işaretçisidir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz