Klasik Antrelere Saplanıp Kalmayın

0
25

Evlerin ilk intiba yerleri antrelerdir. Misafiriniz, evinize girişte ilk adımlarını attığı antrenizden siz ve ailenizle ilgili fikir sahibi de olurlar. Sıradan, tekdüze bir antre sizin sadeliğinizle ilgili de ipuçları verir konuklarınıza. Karakterlerinizi yansıtabileceğiniz, özgür ruhunuzla farklı dokunuşlarla sıradanlıktan çıkaracağınız antreleriniz ise emin olun, misafirlerinizin de ilgisini çekecektir. Bunun üzerinde biraz düşünerek birbirinden farklı konsepte, ruhunuzu yansıtan bir antreye sahip olabilirsiniz.

Bir portmanto, antre dekorasyonu için olmazsa olmazlardandır. Ancak siz antrenize ruhunuzu katmak için portmantonuzu bir ağacın dalından da yapabilirsiniz mesela. Cilalayıp verniklediğiniz ağaç dalına küçük kancalar asarak portmanto gibi kullanabilirsiniz. Antrenizde doğayı yansıtan bu tasarımızını ayakkabı giyerken kullanabileceğiniz küçük bir puf ve yine ahşap görünümlü düzenleyicilerle uyumlu hale getirebilirsiniz. Toprak renklerinden küçük bir halı da antredeki doğal görünümü koruyacaktır.

Çini Tabaklarla Antrenize Hayat Verin

Daha klasik dokunuşları seven biriyseniz, antrenizin bir duvarını el yapımı çini tabaklarla süsleyebilirsiniz. Birbirine uyumlu şekilde asılmış, göz yormayan çini tabaklar antre dekorasyonunuza otantik bir hava katmanızı da sağlar. Ancak çini tabakların duvar dekorunda kullanacaksanız halınızın karışık desenli değil; düz, sade renklerde ve çinilerinize uygun olmasına dikkat edin.

Anılarınızı Antrenizde Sergileyebilirsiniz

Yaşamınıza dair unutulmaz anılarınızın bulunduğu, aileniz ve sizi anlatan fotoğraflarınızla da antrelerde özel bir kompozisyon yaratabilirsiniz. Antrenizin bir duvarında ister büyüklü-küçüklü, isterseniz tek boyutta kimi yatay kimi dikey bir şekilde kullanılan çerçevelerle büyülü bir duvar yaratmak sizin elinizde.

Antrelerinizde Akdeniz Rüzgarı Essin

Akdeniz havasını antrelere taşımak için de çok maliyetli girişimlere ihtiyacınız yok. Partmonto yerine kullanacağınız beyaz bir bankı Alaçatı tarzı minderlerle renklendirebilir, camdan yapılmış çeşitli balık figürleri, mavi ve beyaz renklerin ağırlıkta olduğu dekoratif aksesuarlarla antrenizde Akdeniz rüzgarı estirebilirsiniz.

Özel Aksesuarlarınız Nişli Antrede Daha da Özel Görünecek

Daha şık, modern bir antre dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız nişler de çok güzel bir seçenek olabilir. Genellikle evlerin salonlarında görmeye alışık olduğumuz nişler, antrelerde de özel aksesuarların sergilendiği alanlar olarak kullanılabilir. Nişlerde sergilenen aksesuarlar, özel aydınlatmalar sayesinde misafirlerinizin de ilgi odağı olacaktır.

CEVAP VER