Kız Çocuklarının Burcuna Göre Dizaynı

0
46

Her çocuğun kendine ait bir dünyası vardır. Günümüz şartlarında çocuklar evlerinde tabi ki odalarında daha fazla zaman geçirmektedirler. Çocukların kendi odası da onların dünyasını yansıtıyor. Genç odalarında teknoloji ile birlikte seçeneklerde arttı. Buna bağlı olarak genç odası dekoru onların dünyasına göre tasarlanmalıdır.

Kız çocuklarının kişilik ve karakter özelliklerini burçların etkilediğine göre onların genç odası dekoru burçlara göre nasıl olmalı sıralayalım.

Koç

İnatçı, aceleci, yerinde duramayan hareketli, sabırsız koç burcu çocuklarının odalarında boş alanın çok olması, odasının onun hayallerini kısıtlamaması gerekir. Çocuk odası süslemesi kırmızı veya bordo olabilir.

Boğa

Sağlıklı, güçlü hafızası olan, şakacı, yaramaz eeklerin aksine kızlar sakin ve düzenlidir. Renk ve seslere karşı duyarlıdırlar. Bu nedenle odalarında turuncu renk olmamalıdır. Turuncu onları rahatsız eder. Uyku onlar için önemlidir yatağı rahat odaları ve mobilyaları ona huzur veren mavi ve tonlarında olmalıdır.

İkizler

Özgürlüklerine düşkün, becerikli, hareketli, zeki, esprili, arkadaş canlısı kısıtlanmaktan hoşlanmayan ikizlerin odasında, sarı ile turuncu ağırlıkta olmalı ve odasının onu kısıtlamayacağı istediği zaman değişik şekil alabilen mobilyalarla tasarlanması gerekir.

Yengeç

Merhametli, samimi, uysal, duygudaşlık yeteneği olan annelerine düşkün çocuklardır. Onların korkuları vardır, bu dikkate alınarak mobilyalar klasik fazla şekilli olmamalıdır. Ayrıca mavi ve yeşil renk ağırlıkta odalar tasarlanmalıdır.

Aslan

Yargısal, cömert, lider ruhlu, tasarımcı, baskı altında olmayı sevmeyen, gururlu, asil ve güçlüdür. Odasını tasarlarken onunda fikri ve onayı alınmalıdır. Altın rengi ve gösterişli mobilyalara bayılırlar.

Başak

Öğrenmeyi seven, huzurlu ve sakin, başarılı, arkadaş canlısı, temiz, düzenli ve alçak gönüllüdürler. Odalarında bej ve gri tonlarda bol çekmeceli mobilyalar seçilmelidir.

Terazi

Hassas ve kırılgan, düzenli ve temiz, sanata yatkın, hoşgörülü, giyimde takı ve kıyafet uyumuna çok dikkat eden terazilerin odasında da siyah-beyaz ve uyumu olan düzenli klasik mobilyalar seçilmelidir.

Akrep 

Yasaklara meyilli, kimseden yardım istemez, sezgisi kuvvetli istediğini kolayca bulabileceği ve siyah-beyazın hâkim olduğu mobilyalar seçilmelidir.

Yay

Aktif ve adil, rahat, doğayı seven, yalnızlıktan hoşlanmayan yayların mobilyaları onların rahatına göre düzenlenmeli ve mavi yeşil renkler hâkim olmalıdır.

Oğlak

Sabırlı, takdir edilmeyi sever, kimseye muhtaç olmak istemez, başarılıdır. Odalarında siyah ve toprak tonları ve kimseye ihtiyaç duymayacağı şekilde tasarlanmış mobilyalar tercih edilmelidir.

Kova

Meraklı, mantıksal, bilgili kovaların odasında beyaz ve metalik renkte mobilyalara yer verilmelidir.

Balık

 

Duygusal, dünyayı kendi gönüllerine göre gören, fedakâr, hayalci masallara düşkündür. Odasında pembe tonlarda mobilyalar kullanılmalı. Masallardan etkilenerek de tasarım yapılabilir.

Yukarıda belirttiğimiz kız çocuklarının burçlarına göre hangi renk ve şekilde mobilya ile tasarlanmış odalarda huzurlu olacağıdır. Çocuk odası mobilya modelleri ve fiyatları değişkenlik gösterse de her bütçeye uygun mobilyalar bulmak mümkün.

CEVAP VER