Kitaplıklar ile Odanıza Renk Katın

0
398

Kitaplıklar, kitapseverler için olmazsa olmaz şeylerdendir. Okudukları her kitabı özenle saklamak isterler. Ama sadece kitapları saklamak için değil, ayrıca eviniz için güzel bir dekorasyon aracı olarak kullanabilirsiniz.

Kelime veya Harfli Kitaplık

Adınızın baş harfini yada sevdiğiniz kısa bir kelimeyi kitaplık olarak yaptırabilirsiniz. Bu şekilde çok spor ve farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Hatta önce tek bir harfle başlayıp kitap sayınız arttıkça harf sayısını da dilediğiniz şekilde çoğaltabilirsiniz.

Ağaçtan Kitaplık

Son zamanlarda çok popüler olan ağaç modelli kitaplık, evinizi de şık bir görüntüye taşıyor. Ağacın dallarına kitaplarınızı koyabilirsiniz. İstediğiniz gibi dalları uzatıp büyütebilirsiniz kitaplığınızı.

Merdivenli Kitaplık

Eğer merdivenli bir evde yaşıyorsanız yerden tasarruf etmek için merdiveninizi kitaplığa çevirebilirsiniz. Merdivenin altını, iki yanını raf yaparak kullanabilirsiniz. Hem hoş bir görüntü olur hemde basamaklarda oturup kitaplarınıza doyasıya bakabilirsiniz.

Koltuk Kitaplık

Bu model daha çok kitap düşkünü insanlar için tasarlanmış bir model olabilir. Tekli koltuğunuzun dört bir yanını raf yaparak yerinizden bile kalkmadan kitaplarınızı seçebilirsiniz. Çok sevdiğiniz kitaplarınıza da daha yakın olabilirsiniz. Hatta misafir gelenler bile bu tasarım sebebiyle kitap okumaya özenebilir.

Harita Kitaplık

Harita kitaplıkta hem gezer hem okurlar için güzel bir dekorasyon. Sevdiğiniz bir ülkenin haritasını duvarınıza yaptırıp içini istediğiniz gibi doldurabilirsiniz. Bu model çok özgün hale getirilebilir. Tamamen sizin zevkinize bağlı.

Askılı Kitaplık

Kitaplığı hazır alcaksınız veya yaptırcaksınız diye bir şart yok. Uygun fiyata kendi kitaplığınızı yapabilirsiniz. Bir tahta parçasına mandallar geçirip ip bağlayarak o ipleri kitaplarınıza geçirebilirsiniz. Mandal sayısı da kitabınız arttıkça artar, yer sıkıntısı çekmezsiniz. Bu görüntü eminim çok hoşunuza gidecek.

İçine Oturulan Kitaplık

Bu model koltuk kitaplığa benzese de aslında daha farklıdır. Bu bir koltuk değil, kitaplığın içine bırakılan boşluktur. Hatta bu boşluğa bir de ışık ekleyerek okuma ortamınızı oluşturabilirsiniz. Bu modelde kitap okumak için özel ve tasarruflu yeriniz olur.

Hangi modeli tercih ederseniz edin memnun kalacaksınızdır. Hepsi özgün çok kişide olmayan tasarımlar.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz