Kırmızı Mutfak Dekorasyon Fikirleri

0
90

Her kombinden vazgeçerim; ama kırmızı renkten vazgeçmem. Kırmızı benim için sadece bir renk değil yaşam tarzı. Evimin olmazsa olmazı kırmızı; bu yüzden en fazla vakit geçirdiğim mutfakta da oldukça hakim bir renk, diyenler el kaldırsın. Biz çoktan dedik bile çünkü. Dekorasyonun gözbebeği olan kırmızı rengi bir tutkudur elbette. Öylesine seçilmez, öylesine seçildiği yerde göze batar, uyum arar, ilgi ister, özel olmak ister. Kısacası eğer mutfağınızı şöyle bir elden geçirecekseniz ve iddialı olmak benim işim diyorsanız kırmızıyı mutfağınızda nasıl ağırlayacağınızı paylaşmaya geldik.

Kırmızı Sunum

Kırmızı girdiği yere ya da dokunduğu her alana iz bırakacak ve mutfağınız gönüller kazanacaktır. Peki, kırmızı sunumun içinde neler var? Kırmızı bardak altları, kırmızı peçetelikler, kırmızı peçeteler, kırmızı suplalar ve dahası. Kırmızının yanında kullanacağınız sofranıza şıklık ve uyum getirecek olan renklerden biri beyazdır ki bizce muhakkak kırmızı sunumda olmazsa olmazdır. Bu konseptin kaldıracağı en özel renktir beyaz. Siyah da kırmızıya yakışır; ama mutfak için biraz ağır bir renk seçimi olabilir. Bu yüzden beyazdan yararlanmak da fayda var.

Kırmızı Perdeler

Son zamanlarda kızların çeyizlerinde yer alan en değerli parça bu. Perde, mutfak önlüğü, eldiven ve aşçı şapkası. Fikir güzel, renk güzel daha ne olsun. Fakat eğer böyle bir takım alacak yahut diktirecekseniz kırmızı pötikareli bir perde seçmenizi tavsiye ederiz. Zaman ne olursa olsun bu perdeleri kaldıracağaından eminiz. Eğer diyorsanız ki ben hazır perdelerden hoşlanmıyorum, kendime özel olsun öyleyse bunu dikebilecek bir terziye gidin kumaş seçimini de kendiniz yapın mutfağınızdaki kırmızının farklılığının ve güzelliğnini keyfini çıkarın.

Kırmızı Dolaplar (Lake mi Mat mı?)

Kırmızı mutfak dolapları düşündüren bir seçim olacaktır. Kafanız karışmasın önce lake bir dolap mı yoksa mat bir dolap mı seçeceğinize karar verin. Lake parlak bir görüntü verir, yani seçtiğiniz kırmızı parlar mat ise oldukça durgun duracaktır. Sadece kırmızı gibi düşünün. Zaten seçim yaparken size yardımcı olacak satış sorumlusu bu dokuları gösterecektir.

Kullanışlı olur mu acaba, sorusuna gelince ise herhangi bir dolap gibi düşünün yalnızca rengi farklı mutfak içinde uygunsuz bir renk değil, yalnız biraz gözünüze olduğundan fazla kırmızı geleceğinden korkuyorsanız bu rengi dengelemek için yanına yakışır başka bir renkle destekleyebilirsiniz. Alt ve üst dolapların komplesinde kırmızı tercih etmek yerine alt dolapları beyaz üst dolapları ise kırmızı tercih edebilirsiniz, seçim size kalmış. Yoğunluğu ve dengeyi iyi ayarladığınız takdirde kırmızı asla bunaltıcı gelmeyecektir.

CEVAP VER