Kır Evi Hayali Olanlar için Rüya Gibi Örnekler

0
54

Doğayı seven çoğu kişinin hayalleri arasındadır yemyeşil bahçelerin sonsuz göründüğü bir kır evinde yaşamak! Kır evlerin de ferah, sakin ve huzurlu bir görünüm olmalıdır. Özellikle bazı kişilerin hobiye dönüştürdüğü kır evi hayatında dekorasyon örneklerine baktığımızda şahane manzaralarla karşılaşıyoruz.

Vintage dekorasyon parçaları, oymalı mobilyalar, ahşap kokusu ve çiçek detaylarıyla kır evleri nerdeyse herkesin hayal dünyasında benzerlikler taşır. Bu yazımızda kır evinde yaşamayı hayal edenlere özel rüya gibi örnekler yaratmak için neler yapılabilir, bu evlerde yaşayanlar neleri tercih ediyor bu tarz detayları paylaşacağız. Hadi başlayalım.

Kır Evleri Modelleri

Kır evleri genel olarak ormanlar daha doğrusu yeşil alanlarla iç içe inşa edildiği için geniş evler olarak bilinir. Ergonomik bile olmak zorunda olmayacak kadar büyük olan kır evlerinde en alışıldık manzaralar ahşap esintileridir. Ahşabın büyüsünü oluşturmadığı ve dokunuş yapmadığı bir kır evi düşünülemez. Kır evlerinde toprak tonlar, beyazlar, krem tonları, taş detayları göze çarpar. İnşa edilen modeller genellikle temel doğa aksesuarlarıyla naif ve ferah bir görünümle yetinilerek ortam büyüsü korunur.

Dünyanın en güzel doğa evleri arasından birine sahip olmak çok kolay olmasa da evinizde kır evi görüntüsü yaratmanız kolay olabilir. Küçük detaylarla kır evlerinin havası değiştirilebilir.

Kır Evi Tasarımları

Kır evleri tasarlanırken temelde doğa ile iç içe olacağından çok fazla modern görünümden uzak tutularak görüntü yakalanmak hedeflenir. Modern görünümden ziyade eskitilmiş imaj ve vintage detaylar hakimdir. Tasarımlar uzman destek alınarak yapıldığından iç mimaride de bu gibi destek talep edilebileceği gibi kişiler moda dergileri ve bu tarz dekorasyon sayfalarından yararlanarak ta atmosferin değişmesine katkı sağlayabilir.

Kır Evi Aksesuarları

Kır evlerinde doğallığı çok günümüze uyarlamak tercih edilmese de o el değmemiş görünüme dokunmadan ahşap aksesuarlar, çiçekler, saksılar ve tarihi biblolarla harika ortamlar hazırlanabilir. Aksesuar seçiminde mutlaka mevcut ortama uygun seçimler yapılmalı, modern parçalar tercih ediliyorsa da uygun alanda çok karmaşa yaratmadan uygulanmalıdır. Hayallerinizdeki kır evini dekore edenler genel olarak doğadan faydalanıyor. Doğadan kopmuş gibi duran kır evleri için uygun aksesuarlara ulaşmak artık çok zor değil. Yeter ki tercihlerinizi iyi belirleyin.

CEVAP VER