Kim Demiş Küçük Evler Dekore Edilmez Diye

0
21

Günümüzde ekonomik nedenlerden ve pratiklik açısından küçük evler tercih edilmeye başlandı. Bunun en büyük sebebi sanayileşmenin artması, sanayinin gelişmesi ile kentlerde artan nüfusun barınması için yapılan toplu konutlar, yüksek katlı apartmanlar, küçük arsaya çok sayıda daire sığdırmak için ev metrekarelerinin küçülmesidir. Özellikle büyük şehirlerde çalışan insanlar, trafik sorunundan kurtulmak ve merkezi yerlerde yaşamak için küçük evler tercih etmeye başladı. Bekar veya çocuksuz aileler, zamandan tasarruf etmek için metrekaresi küçük evlerde yaşamaya başladı. Küçük evler ev işi yükünü hafifletmekte, temizliği için harcadığınız zaman size dinlenme olarak geri döndürmektedir. İş yerinden kalan vaktinizi değerlendirdiğiniz eviniz rahat ve huzurlu olmalıdır. Eviniz ne kadar küçük olursa olsun doğru dekorasyon ile huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.

İşlevsel Eşyalar Kullanın

Küçük bir eviniz varsa minimalist yani eviniz gibi mobilyalar tercih ederseniz, eviniz ferah bir görünüme kavuşacaktır. Küçük mobilya ve mobilyaları doğru yerleştirme size yeterli kullanım alanı sağlayacaktır. Evinize gerekli eşyalar alın, gereksiz eşyalardan uzak durun. Oturma odanıza sehpa ve yemek masasını ayrı ayrı kullanmak yerine, hem masa hem de sehpa olabilen katlanır masaları tercih edin. İşlevsellik ve pratiklik ilk şartınız olmalı. Yatak odanızda duvara gömülü yatak ve dolap seçimi dar alanda, geniş bir alan bırakacaktır. Küçük bir eviniz varsa mutfağınızda küçük olacaktır. Mutfak masanızı duvara monteli katlanır model seçebilirsiniz ya da duvara dayandırarak mutfağa daha fazla alan açabilirsiniz.

Işık ve Renk Seçimi

Küçük evlerde ferahlık ışık ile sağlanır. Güneş battıktan sonra, evinizi iyi aydınlatacak ışık sistemi ile eviniz daha geniş görünür. Spot ışıkları kullanmak evinizin daha geniş görünüme kavuşmasını sağlar. Duvarların ve eşyaların açık renkte olması, gün ışığının ve spot ışıklarının gücünü arttıracaktır. Sade renkteki eşyalarınızı renkli detaylarlar ile hareketlendirebilirsiniz. Mesela düz renk bir kanepeye canlı renklerde minderler kullanabilirsiniz. Minderle uyumlu canlı renkleri de içinde barındıran bir halı veya kilim odanıza ayrı bir hava katacaktır. Duvarlarınıza asacağınız bir tablo veya vazo evinize hareket katacaktır.

CEVAP VER