Keşke Benim Olsa Dedirten 10 Barbekü

0
38

Barbekü İngilizce kökenli et mangalı olarak ifade edilen bir et pişirme aletidir. Günümüzde bu aletten ziyade et pişirme ve toplu et yemekleri de barbekü olarak anılıyor. Her ne kadar yabancılardan gelen bir kültür gibi görünse de Türkiye’de de mangal kültürü bununla eşdeğerdir. Barbekü kelime anlamı itibarıyla et pişirmeyi sağlayan düzenek olarak bilinir. Anlamları güzel olan kelimeler arasında sevenleri için hatırı sayılır yere sahiptir. Barbekü yapmak kolay gibi görünse de bazı ipuçları içerir.

Öncelikli iş barbekü cihazının özellikleri ve kalitesidir. Bazı barbekü cihazları kömürlü bazıları gazlı çalışabilir. Fiyatlarına göre özellikleri de pişirme kaliteleri de değişen barbekü makineleri için bazı markalar en iyi sonuçları verebilir. Bu yazımızda barbekü hakkında detaylar ve markalara yönelik kıyaslama yapacağız. Hadi başlayalım!

Weber Summit S-670 GBS

Weber markası piyasanın en iyilerinden olmasının yanı sıra bu modeli ile barbekü yapmaya yarar bir cihaz yanında adeta açık mutfak imajı sunar. Zarif tasarımı, teknik özellikleri ve ekipmanları ile en iyi seçenekler listesinde olmayı kesinlikle hak ediyor. Barbekü yapmanın püf noktaları için bu cihazla başlangıç yapabilirsiniz.

Landmann 12960 Triton Gazlı Wagon

Pişirme alanının ölçüleri, paslanmaz çelik malzeme kalitesi, ısı gösterge özelliği ve kolay taşınabilir hali ile bu model barbekü sevenler için ideal olabilir. Landmann yine piyasa da sözü geçen barbekü üreticileri arasındadır.

Guruss Cg-075 Kömürlü Barbekü

600 dereceye kadar yanmaz boya ile tasarım ve teknik mükemmelliğin birleşimi demek hata olmaz bu modele! Guruss markasının kömürlü bu modeli ile pratik kullanım, taşıma kolaylığı ve alan genişliği işleri kolaylaştıracak.

Weber Go-Anywhere

Weber’in bu serisinde hem gazlı bir model hem de kömürlü bir model ayrımı bulunuyor. Yüksek güvenlik sağlayan ısı kilidi ile çocuklu aileler keyifle, güvenle barbekü keyfini yaşayabiliyor.

Bu modellerin yanı sıra en iyi 10 barbekü seçenekleri için aşağıdaki modeller arasından seçim yaptığınızda da pişman olmayacağınız garanti. O zaman afiyetle barbekü yapabileceğiniz diğer ürünler:

Weber Mastertouch Gbs

Cadac Citi Chef 48

 

Landmann Triton Vagon

 

Cooket Kömürlü Barbekü

 

Landmann 12660 Mitom

 

Weber Spırıt E-210 Orıgınal

CEVAP VER