Kendiniz Temizleyen Stor Perde Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
99

Evinizdeki eşyalarınızın genellikle hepsinin birbirleri ile uyum içinde olmasını istersiniz. Ev dekorasyonunuzun bu bağlamda en önemli unsurlarından birisi de perdeleriniz olmaktadır. Özellikle mutfak gibi odalarınızda uyumun yanı sıra, bir de rahat ve kolay kullanımlı perde kullanmayı tercih edersiniz. Bugünlerde ise ev dekorasyonunda stor perde moda trendi haline gelmiştir. Bu alandan oturma odaları, yatak odaları için ve mutfak stor perde modelleri üretilmektedir.

Evinizin Renk Uyumunu ve Mobilyalarınızı Düşünün

Evinizin olmazsa olmaz bir unsuru olan perdeleriniz elbette ki mobilyalarınız ve evinizin renk uyumu ile uyum sağlamalıdır. Perdelerinizi seçerken mutlaka evinizin şeklini, mobilyalarınızın modelini ve hatta evinizde hakim olan renk skalasını mutlaka ama mutlaka düşünün. Mobilyalarınız ile bütünlük sağlayan perdeleriniz evinizi daha geniş ve ferah gösterecektir.

Nerede Kullanacağınız Önemli

Perdelerinizi nerede kullanacağınız seçim aşamasında önemli bir kriter olmalıdır. Örneğin; mutfakta kullanılacak bir perde ya da çocuklarınız var ise çocuk odasındaki perde biraz daha hızlı bir şekilde kirlenecektir. Bu noktada da kiri tutmayan ya da kolay temizlenen perdeler seçmeniz işinizi hafifletir. İşte burada devreye kendisini temizleyen stor perdeler girmektedir. Toz, yağ ve kir gibi üzerindeki maddeler sadece gün ışığı ile temizleyebilen stor perde evinizde işinizi fazlasıyla rahatlatacak ve temizliğe ayırdığınız zaman artık daha az olacak.

Her Yerde Kullanabilirsiniz

Kendini temizleyen stor perdeleri evinizin her bölümünde kullanmanız mümkündür. Her ne kadar mutfak perdelerinizde daha kullanışlı olacağı düşünülse de çocuk ve genç odalarındaki perdeler de çok sık kirlenmektedir. Sizler için genç odası stor perde modelleri bulmanız da oldukça kolaydır. Böylece kirlenen perdelerinizi artık sık sık yıkamakla uğraşmayacaksınız; çünkü perdeleriniz kendisini yine kendisi temizleyecek.

Seçeneğiniz Oldukça Fazla

Kendisini temizleyen stor perde modellerinin seçenek yelpazesi oldukça geniş. Salonunuza, mutfağınıza ya da herhangi bir odanıza stor almayı düşünüyorsanız düz stor perde ya da stor perde zebra gibi modelleri seçebilirsiniz. Birçok renk ve model seçeneği ile istediğiniz her odanızda farklı kombinler ile stor perde modelleri kullanabilirsiniz. Ev tekstilinde önemli yerini alan kendi kendisini temizleyen stor perdeler yeni teknoloji üretimi sayesinde gün ışığı aldıkça gün içinde üzerindeki lekeleri ve kirleri kısa sürede temizlemektedir böylece perdelerinizi yıkamaktan kurtulacaksınız.

CEVAP VER