Kendin Yap Fikirleri

0
51

Dekorasyon yaparken en çok öne çıkan seçeneklerden biri kendin yap hobi proje fikirleri, ortaya harika sonuçlar çıkmasını sağlayabiliyor. Kendin yap önerilerini ev dekorasyonu için kullanabileceğiniz gibi, kendin yap hediye fikirleri ile sevdiklerinizi de şaşırtabilirsiniz.

Tablolarınızı Kendiniz Yapın

Kendin yap fikirleri özellikle değişik tablolar yapmak için son derece uygun. Bir kaç renk sulu boya ve çeşitli boyutlarda bez parçaları ile ortaya son derece farklı tablolar çıkarabilirsiniz. Bez üzerine bantlar yapıştırarak şekilleri oluşturun. Kalan alanları sulu boya ile istediğiniz rengi elde edene kadar bir kaç kat boyayın. Tamamen kuruduktan sonra bantları çıkarın. Tablonuz hazır.

Teneke Kutular Değerlensin

Teneke kutuları atmak yerine harika mumluklar elde edebilirsiniz. İçlerini tamamen temizlediğiniz kutuları istediğiniz renklere boyayın. Üzerlerine ışığın çıkması için delikler açın. İçine küçük mumlardan yerleştirin.

Kumbarann En Şık Hali

Para biriktirmeyi zevkli hale getirecek kumbaralar kendin yap fikirleri ile ortaya çıkıyor. Bir tahta parçasına 3 adet cam kavanozu sabitleyin. Altlarına para biriktirme amacınızı renkli bir keçeli kalem ile yazın, örneğin tatil, okul, hediye gibi, kavanoz kumbaralarınızı duvara sabitleyebilirsiniz..

Fotoğraf Tutucularınızı Kendiniz Yapın

Tatillerde topladığınız değişik şekilli taşları istediğiniz renklerde boyayın. Üzerlerine orta kalınlıkla bir teli bir kaç tur sarın ve ucunu uzatıp fotoğrafı yerleştirecek şekilde kıvırın. Bu taşları fotoğraf tutucu olarak kullanabileceğiniz gibi, not tutucu olarak da kullanabilirsiniz.

Domino Taşlarından Saat

Bir tahta parçasına üzerlerinde noktalarla sayılar belirtilmiş domino taşlarını saat şeklinde yapıştırın. Tahtanın ortasına bir delik açıp saat mekanizmasını yerleştirin.

Takviminizi Kendiniz Yapın

Bir tahta kutu içerisine 3 adet askı takın. Kartonlardan yapacağınız minik kartlara ayları ve her bir sayıdan 2 adet olacak şekilde tüm rakamları yazın. Kutu içerisindeki askıların ilkine ayları diğerlerine 0-9 arası olacak şekilde sayıları yerleştirin. Değişen günlere ve aylara göre askılardaki sayıları değiştirin.

Dekoratif Paspas

Rengarenk ipler kullanarak büyük ponponlar yapın. Bu ponponları birbirine sabitleyin. Düzgün durmaları için alt kısımlarına bir kumaş eklentisi yapabilirsiniz. Özellikle çocuk odaları için son derece dekoratif olacaktır.

Kendin yap fikirleri ile hediyeler hazırlayabilir, evinize dekoratif ürünler yapabilirsiniz.

CEVAP VER