Kendin Yap Banyo Dekorasyonu

0
249

Banyo dekorasyonu, genellikle diğer odaların dekorasyonuna göre biraz daha zorludur. Bunun nedeni ise alanın darlığı ve diğer odalara göre banyoların daha az kullanılması. Fakat, kendin yap fikirleri ile banyo süslemeleri yapabileceğiniz gibi evinizdeki eski eşyaları da değerlendirme fırsatı bulabilirsiniz.

Kendin Yap Banyo Aksesuarları Havluluk

Banyonuz için farklı bir havluluk arıyor; fakat sıradan havluluklardan başka bir şey bulamıyorsanız, kendin yap fikirleri ile havluluğunuzu yapabilirsiniz. Banyonuza uygun renklerde küçük çerçeveleri duvarlara sabitleyerek içine takacağınız tekli askıları havluluk olarak kullanabilirsiniz veya vernikle eskitilmiş bir tahta parçasına istediğiniz sayıda ekleyeceğiniz askı ile farklı bir havluluk yapabilirsiniz. Askılar için vintage parçalar seçerseniz, ahşap ile daha uyumlu bir görünüm sağlayacaktır.

Aynalar Çerçevesiz Kalmasın

Aynanızdan sıkıldıysanız ve basit değişiklikler ile büyük sonuçlar almak istiyorsanız aynanıza çerçeve yapabilirsiniz. Çerçeveyi yapmanın en basit yolu ise bir tarafı düzleştirişmiş boncukları çerçeve oluşturacak şekilde aynanız üzerine yapıştırmanız. Bu işlemi yaparken farklı renklerde boncuklar kullanarak rengarenk çerçeveler yapabilir veya mermer görünümü elde edebilirsiniz.

Kavanoz Depolar

Banyonuzdaki ufak tefek eşyalarınızın dağınıklığından kurtulmak ve dekoratif bir görünüm sağlamak için kavanozlardan faydalanabilirsiniz. Evinizdeki büyüklü küçüklü kavanozları istediğiniz renklerde boyayın, isterseniz kapaklarına büyük boncuklarla tutacak yapabilir, isterseniz hasır iplerler boyun kısmına fiyonklar ekleyebilirsiniz. Bu kavanozları küçük eşyalarınızı depolamak için kullanabilirsiniz.

Banyolarda Kullanışlı Raflar

Banyolarınıza birkaç raf ekleyerek banyonuzun görünüşünü değiştirebilirsiniz. Rafların renklerini farklı seçebileceğiniz gibi şekillerini de değiştirebilirsiniz. Banyonuzda boş bir köşe varsa buraya üçgen raflar ekleyebilirsiniz.

Banyolara Süsler

Banyo süsleri modelleri ile banyonuzun dekorasyonunu değiştirebilirsiniz. Bu süsler duvar süsleri olabileceği gibi banyo kapınızı da süsleyebilirsiniz. Süs eşyası olarak yapay çiçeklerden de faydalanabilirsiniz.

Banyonuza Eğlenceli Yazılar Ekleyin

Banyolarda geçirilen zamanı da eğlenceli hale getirmek için banyonuza eğlenceli yazılar ekleyebilirsiniz. Bu yazıları mesleğiniz ile ilgili seçebileceğiniz gibi bulmaca şeklinde birbirini tamamlayan kelimeler de duvarlarınıza hoş bir hava katacaktır. İsterseniz çerçeveler ile isterseniz ahşap zeminlere yazıları yazarak duvarlarınızda kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz