Kanepe Alırken Bu Ayrıntılara Dikkat

0
39

Kanepeler her evin vazgeçilmezlerinden biridir. Gün boyu üzerimizde biriken yorgunluk hissini attığımız, kalıcı misafirlerimizi ağırladığımız ve evimizin dekorasyonunda önemli bir yer tutan bu mobilyaları alırken dikkatli bir şekilde tercih yapmak da bir o kadar önemlidir. Tercih yaparken öncelikle dikkat etmemiz gereken unsur, en çok ne amaçla kullanacağımızdır. Sonra evin dekorasyonuna uygun renk ve dizayn tercihi yapmalıyız. Ardından ise fiyat aralığı belirlemeliyiz. Tabi ki bunlar sadece başlangıçta dikkat edilmesi gerekenlerdir.

Şimdi sizlerle, kanepe alınırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında çok önemli püf noktalarını paylaşacağız. Bu bilgiler sayesinde hem seçimlerinize ışık tutmayı, hem de evinizin dekorasyonuna katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Kanepe alırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasında en büyük öneme sahip olan unsur, kanepeyi alırken ihtiyacınız olan şeyin belirlenmesidir. Örneğin, evinizde çok misafir ağırlıyorsanız ve bu misafirler evinizde geceleyecekse, mutlaka devirmeli bir kanepe modeli tercih etmelisiniz. Bu modeller devrilip açılarak yatağa dönüşürler ve misafirleriniz için oldukça rahat bir yatak görevi görürler. Ayrıca bu modellerin çoğunda bulunan sandık bölümü de oldukça işe yarayacaktır.

Sandık bulunan birçok kanepe yüksek ayaklı değildir ve altlarını temizlemek için yerlerinden oynatılması gerekmektedir. Sandık bulunması sizler için önemli bir unsur teşkil etmiyorsa mutlaka yüksek ayaklı kanepe modellerini tercih etmelisiniz. Böylelikle temizlemesi sizler için oldukça kolay olacaktır.

Kanepe alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlar içerisinde büyük bir öneme sahip olan başka bir tanesi ise kanepenizin yaylı mı yoksa süngerli mi olması konusunda yapacağınız tercihtir. Yaylı kanepe alınırken dikkat edilmesi gereken noktalar, kaliteli olması ve dolgularının iyi durumda olmasıdır. Süngerli bir kanepe tercihinde bulunacaksanız mutlaka 30HR sünger tercihi yapmalısınız. Böylelikle kanepeniz hem yumuşak hem de daha dayanıklı olur.

Son önerimiz ise kanepe alırken tercih edeceğiniz kumaşla ilgili. Alacağınız kanepenin kumaşı özellikle silinebilen ve temizlenebilen bir kumaş olmalıdır. Bu konuda tay tüyü kumaşları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kumaşın rengi de oluşabilecek kir ve lekeleri fazla belli etmeyen tonlarda olmalıdır. Böylelikle zorlu lekeler temizlenene kadar göze batmayacaklardır.

CEVAP VER