Kalıcı Teras Dekorasyonu

0
100

Pek çok kişinin evde vakit geçirmeyi en çok sevdiği yer terastır. Gönlümüzce dekorasyon yapmamamız için hiçbir neden yok değil mi? Yazın ve kışın ayrı ayrı keyif veren, evimizin gökyüzüne en açık kısmı için biraz emek vermek hiç fena olmaz. Teras tasarım örneklerine göz atalım.

Öncelikle her mevsim kullanışlılığı sağlamak için tavanın ve etrafın açılıp kapanabilir özellikte olması çok faydalı olur. Böylece hem yaz aylarında serinlemek için hem de kış aylarında tatlı bir sıcaklık yakalamak için çok ideal olur.

Sevdiğiniz bitkileri büyütmek için teras en ideal yerdir. Evde yetiştiren bitkilerin ruh haline çok önemli bir katkı yaptığını unutmamak gerek. Teras balkon dekorasyonunda paşa kılıcı, aşk merdiveni ve kaktüs gibi bitkiler yeni başlayanlar için idealdir. Sarkan saksı çiçeklerini tavana asarsanız eşsiz bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Terasınızda ışıklandırmayı doğru yapmak çok önemli. Işığın gökyüzünde değil, sizin olduğunuz yere yansıması iyi olacaktır. Zevkinize göre çeşitli fenerler size yardımcı olacaktır. Ayrıca terasınızda bir rüzgar gülü olması da iyi bir fikir. Sessizliği bozmak için birebirdir.

Yemeğinizi terasta yiyebileceğiniz zamanlar için küçük bir masa, mumluk ve şamdanlar, katlanabilir sandalyeler kullanabilirsiniz. Masanızı ahşap olursa hem daha dayanıklı hem daha uygun görünümlü olacaktır. Müzik çalmak isteyebileceğiniz zamanlar için bir ses sistemi kurmakta hiç fena bir fikir değil doğrusu. Kış için ise bir şömine güzel duracaktır.

Gece yıldızlara bakıp, derin sohbetlere girmek için armut koltuklar ve renkli minderler birebirdir. Terasınızla uyumlu renklerde seçerseniz çok daha başarılı bir dekorasyon olur. Minik havuzlu bir çeşme ise terasınıza müthiş huzurlu bir hava katacaktır. Bir sallanan sandalyeniz de olsa yaz akşamlarının ne kadar keyifli olabileceğini düşünün.

Modern teras modellerinde çocuklar için yapabileceğiniz şeylerin sayısı çoktur. Mesela terasınıza bir salıncak kurabilirsiniz. Çocuğunuzun eğlencesinin yanında dekorasyon anlamında da tatlı görüneceğini garanti ediyoruz. Biraz daha eğlenmek isterseniz birlikte duvarınıza rengarenk el izleri ekleyebilirsiniz. Çocuğunuz yoksa bile eğlenceli kişiliğinizi yansıtmak için hoş bir yöntem.

Son olarak dekorasyonunuzun kalıcı olmasını istiyorsanız dayanıklı malzemeler seçmeye özen gösterin. Yaz kış sizinle olacak eşyalarınızın mevsim şartlarına dayanıklı olması gerekiyor.

CEVAP VER