İşte En Modern Müstakil Evler

0
288

Şehirin karmaşası içinde yoğun yaşamlar sürmekteyiz. Bu yoğunluk içinde işimize, çocukların okuluna yakın olsun, ucuz olsun diye yaşadığımız çok katlı betonerme evler bize yeşili, doğayı unutturmaktadır. Şehirlerdeki alan kısıtlılığı yüzünden az alanda, çok hane yaşamaktayız. İlkokulda çizdiğimiz güneş, dağ ve tek katlı müstakil ev kombinasyonunun sadece resim derslerindeki çizimlerimizde kaldığını düşünüyoruz.

Müstakil ev deyince aklımıza ilk gelen ananelerimizin, dedelerimizin derme çatma evleri geliyor. Aslında böyle değil. Gelişen teknoloji ve mimari sayesinde modern müstakil ev sahibi olmak hayal değil. Yaratıcı mimari size, konfor,huzur ve kullanışlı olan estetik modern evler sunmaktır. Bu tarz evler genellikle şehirlerdeki alan kısıtlılığından kırsal veya yazlık bölgeler inşa edilmektedir. Şehir içinde satın alacağınız apartman dairesi tutarı ile kendinize kırsal bölgelerde alternatif yapı türleri ile müstakil ev inşa ettirebilirsiniz. İşte emekli olunca veya ileride yaşamak için hayalini kuracağınız modern müstakil ev ler mimarisinden örnekler:

Sağlık Kokan Taş Ev

Ege rüzgarı ile uçuşan perdeler, geniş rahat bir veranda, içinden hiç çıkmak istemeyeceğiniz muhteşem modern müstakil taş ev örneği. Yaz aylarının nem ve sıcaklığından uzak olan taş evler şehrin stresini üzeriniden atmanızı sağlayacaktır.

Orman İçinde Kutu gibi Ev

Doğanın içinde, doğal ortamı bozmadan, doğa ile uyum içinde müstakil lüks ev sevenler için uygun bir ev. Çatısındaki çimler ile ağaçlar şahane bir uyum içinde. Evin dış cephesinde kullanılan ahşap rengi, ağaçlarla bir bütün oluşturmaktadır. Verandada beton yerine ahşap tahtalar kullanılması dış cephe ile olan uyumu arttırmış.

Beyaz ile Mavinin Muhteşem Uyumu

Evinizin verandasından bir adımda havuza gireceğiniz bir ev. Dış cephedeki beyaz renk, havuzu ön plana çıkartmaktadır. Bu tarz evlerde havuzun keyfini doya doya çıkartabilirsiniz.

Çatı Bahçeli Ev

Görmeye alıştığımızın dışında ultra modern müstakil ev modeli. Alışılmışın dışında fakat bir o kadar da yaşanılası bir ev. Bahçeniz küçük olsa da çatınızı bahçe olarak kullanablirsiniz. Verandanız çatınız olabilir.

Geniş Ev, Ferah Ev

Aileniz kalabalık ise bu tarz ev sizin için. Beton ve ahşap uyumu bahçe ile bütünleşmektedir.

CEVAP VER