İmrenerek Bakacağınız 10 Mutfak Örneği

0
223

Yemek yapmayı seven bir insan için mutfak bir yaşam alanıdır. Ruhuna göre düzenlemeli ve onun karakterini yansıtmalıdır. Rahatlık ile birlikte şıklıktan ödün vermeden tasarlanan mutfaklarda usta parmakların ellerinden harika yemekler yiyebilmek için onların istekleri önemsenmelidir.

Beyaz Mutfaklar

Bembeyaz dolap kapakları, beyaz renginde fayanslar, beyaz renginde elektronik aletler. Saflığın simgesi beyaz ile süslenen mutfaklarda ahşap renkli masalar kullanarak renk katabilir veya siyah renkli dolap kulpları ve çerçeveler asılarak, siyah beyaz uyum yakalanabilir.

U Mutfaklar

Adını şekillerinden alan bu mutfaklar, biraz küçük oldukları için, açık tonlar kullanılarak daha rahat ve ferah bir görüntü yakalanabilir. Dar olacağı bilindiğinden çok büyük eşyalar seçilmemeli ki içerisinde harikalar yaratacak insan rahat hareket edebilsin.

Küçük Ama Modern Mutfaklar

Bazı evlerin mutfaklar küçüktür. Ne yeteri kadar alan olur ne de dolap, bu tip mutfaklar da her zaman ilk tercih beyaz olmalıdır. Karşılıklı iki duvara dolap ve eşyaları koyarak ortada dikdörtgen şeklinde bir alan bırakmak, mutfağı verimle, kılmayı sağlar. Karşıda boş kalan duvara ise açılıp kapanan bir masa yerleştirerek hem alandan tasarruf ederken hem de işlerini kolaylaştırabilirsiniz.

Şık Bir Mutfak

Hayatında hiçbir zaman şıklığından ödün vermeyen insanlar mutfaklarında da bunu devam ettirirler. Parlak zeminli dolaplar ile şık tasarıma kavuşmak oldukça kolaydır.

Ahşap Mutfak

Kahverengi ve taba tonların hâkim olduğu mutfaklar biraz orman esintisi yaratarak biraz da vintage bir hava katarak insanların ruhunu doyurmak ile birlikte karınlarını da doyurabilmeleri için muhteşem bir zemin hazırlar.

Renkli Mutfak

Bazı insanların ruhu rengârenktir. Bu durum hayatlarını da yansır. Mutfakları da hayatları gibi cıvıl cıvıldır. Dolap kapaklarından aksesuarlara, elektronik eşyalardan masaya hepsi gökkuşağının bir rengini taşır.

Mimari Yetenekli Mutfaklar

Mimarlar tarafından göze çarpacak şekilde tasarlanan mutfaklar, zevkinize ve gözünüze hitap edilecek güzellikte olduğu ve ruhunuzu yansıtır.

Geleneksel Mutfaklar

Geleneklerine bağlı insanlar için tasarlanan ve babaannelerimizin mutfak esintileri havasını bize kazandıran mutfaklar geçmişten kopmamızı sağlamaktadır.

Sıra Dışı Mutfaklar

Ruhu sıra dışı olan insanlar, mutfaklarında da bu özelliği devam ettirerek, görsel bir güzellik ile harika yemekler yapabilirler.

Amerikan Mutfak

Küçük evlerde tercih edilen salon ile bitişik olan mutfaklarla birlikte, hem kolaylık sağlarken hem de alandan tasarruf ederek pek çok şey kazanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz