İkiz Bebek Odaları için Öneriler

0
42

Bebek bekleyen anne ve baba iseniz heyecanlı geçireceğiniz ve telaşlanacağınız konulardan birisi belki de çocuğunuzun yatak odasını düzenlemek olacaktır. Hele de ikiz bebeğiniz olacak ise bu telaş muhtemelen iki katına katlanacaktır ve bu süreçte ikiz bebekler için odalar araştırmaya başlayacaksınızdır. Kuşkusuz ki bir bebeğe oda hazırlamak yerine iki bebeğe oda hazırlamak daha zor ve tereddütte kalacağınız bir durumdur.

Elbette ki bu durumda bir çok hususa ayrı ayrı dikkat etmeniz gerekecektir; çünkü bebekleriniz dünyaya geldikten sonra belki de uzun bir süre o odada vakit geçirecek ve özel hayatları o odada başlayacak. Dolayısıyla da araştırıp doğru kararlar vererek güzel bir oda hazırlamak sizin için biraz yorucu ve telaşlı olabilir.

Her Eşyadan İki Tane Almayı Unutmayın

İkiz bebeğiniz olacağı için haliyle de aldığınız her eşyadan iki tane almak durumundasınız. Özellikle beşik ve mama sandalyesi gibi eşyalar iki tane olurken her iki bebeğinize de ayıracağınız odanın bölümlerini dolaylı yoldan çizmeniz ileride sizin faydanıza olacaktır bu nedenle ikiz bebek odaları nasıl olmalı diye düşünürken mutlaka bu ayrıntıları da göz önünde bulundurmalısınız.

Bebeklerinizin Sahip Olduğu Oda Alanını Mutlaka Belirleyin

Bir odayı iki ayrı bebek için iki ayrı oda haline getirmeniz tabi ki imkansız ancak ufak dokunuşlar ile bebekleriniz biraz büyüdüğünde odanın kendisine ait olan kısmını ayırt edebilmeli. Mesela; aldığınız iki beşiğin başucuna ya da üzerine kendi resimlerini ya da isimlerini yerleştirmeniz hem odaya ayrı bir hava katarken hem de ilk zamanlarda bunu anlayamasalar da biraz büyüdüklerinde odalarının ortak olduğunu ayırt etmelerine ortam hazırlayacaktır.

Yer Tasarrufuna Mutlaka Önem Verin

Hazırlayacağınız odada iki bebeğin olacağını unutmayın dolayısıyla da oyun dönemlerine geldiklerinde o odada rahat bir şekilde rahat edebilmeleri için gerekli yeri şimdiden ayırın bu da ancak az ama çok kullanışlı eşya ile mümkün olacaktır. Örneğin; aldığınız iki beşik için iki tane ayrı komodin almak yerine iki beşiğin arasında biraz daha geniş ve daha kullanışlı ek komodin alabilirsiniz. Böylece odada biraz olsun yer tasarrufu yapmış olacaksınız. Bu yönden ikiz oda takımları tercih etmeniz işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

CEVAP VER