Hem Modern Hem Şık Ev Aksesuarları

0
96

Evi güzelleştiren küçük detaylardır ; detaylarda inceliği ve uyumu yakalayabilmek için dekorasyon sitelerine göz gezdirmek dergi karıştırmak ve kişisel zevkinizle harmanlayarak evinize uygun olanları seçmeniz ve gerekli yerlerde kullanmanız önemlidir.

Evinize renk ve neşe katmak için seçeceğiniz aksesuarlarda aşırıya kaçmanız ise hem eve gelenin göz zevkini bozmakta hemde sizin yaşam alanınızda yaşamınızı kısıtlamaktan başka bir işe yaramaz ; buradaki ölçüyü iyi bilmek gereklidir.

Modern ev aksesuarları  arasında ilk göze çarpan sıradışı ve özel tasarımla yapılmış olan lambaderlerdir ; hem aydınlatma işini üstlenirken hem de özellikle salonlara ve yemek odalarına ayrı bir hava katarlar son yıllarda geri dönüşüm çılgınlığı adına tasarlanan araba aksamı demirlerinden ve tamamen doğal ağaç kullanılarak üretilen lambaderler modern ve sıradışı bir heykelcik gibi dekorasyonumuza yardım eden parçalardan.

Bunun dışında geniş ve büyük bir eve sahipsek devasa vazolar dan yararlanabiliriz gerek çini gerek cam tasarımları mevcut olan bu vazolar tek başlarına bile çok şık görünmekteler.

Daha minimalist tarzda döşenmiş bir eve sahipsek evimizde mevcut olan nişlere şık  ve modern biblolar yerleştirebilir , hatta bunların koleksiyonunu yaparak salonumuzda sergileyebiliriz.

Dekoratif aksesuar  çeşitleri arasında salonumuzda kitaplık olarak kullandığımız bir dolap mevcutsa bunun yanına küçük bir dresuar ya da dolap yerleştirerek üzerine değişik hayvan figürlerinden yapılmış kitap tutacağı yerleştirerek hem kitaplıkla bir bütünlük sağlamış hemde günlük okuduğumuz kitapları el altında muhafaza etmiş oluruz.

Şık ve özel tasarım tablolardan yararlanabiliriz son dönemde tel kullanılarak yapılan tablolar ve modern tarzda çoklu renklerle desenler kullanılmış yağlıboya resimler çok trend duvarlarımızı bu şekilde renklendirerek kullanışlı aksesuarlar elde etmiş oluruz.

Dekoratif aksesuarlar içerisinde bodur ağaçlar dikilmiş heykeller (heykel saksılar ) kullanabilir sıradışı şamdanlar bularak antre ve ya salon dekorasyonumuzda yer verebiliriz.

Kullandığımız zigon sehpa ve orta sehpa tercihlerimizi özel tasarım ürünlerden seçerek işlevsel bir aksesuar elde edebiliriz; bu sehpaların ahşap ve cam olanları mevcut olduğu gibi tamamen el işçiliğine dayanan ahşap üzerine çini ahşap üzerine minyatür nakşedilmiş olanları da mevcut.

Ölçüyü kaçırmadan yerleştirilen aksesuarlar  şık  dekore edilmiş evlerin olmazsa olmazıdır.

 

CEVAP VER