Hayatınızı Kolaylaştıran Mutfak Aksesuarları

0
152

Bir gerçek var ki kişiler pratik ve eğlenceli mutfak gereçlerinden oluşan güzel tasarımla hayata geçirilmiş mutfaklardan çıkmak istemiyor. Hem yemek yapmayı eğlenceli hale getiren hem de sizin mutfakta geçirdiğiniz zamanı kolaylaştıran bu mutfak aksesuarları ile mutlaka tanışmalısınız. Birçoğunu mağazalarda bulabileceğiniz gibi bazılarını da sadece internetten temin edebilirsiniz. Ayrıca hayatı kolaylaştıran bu mutfak aksesuarlarının fiyatları da çok uçuk rakamlar değiller. İşte birkaçı:

Masaüstü Sprey Yağdanlık

Salatalarda ya da bazı hamur işlerinde yağ miktarını kontrol etmek sağlıklı bir ölçü için gerekli olmaktadır. Bu nedenle daha az ve ölçülü olan sprey halinde sıkılan masaüstü yağdanlıklardan mutfağınızda mutlaka bulundurmalısınız. Ayrıca sadece yağ için değil, birden fazla porsiyonluk salata soslarını da bu yağdanlığa koyarak koruyabilir ve uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Lavabo Üzerine Konumlandırılan Süzgeç Tahtası

Özellikle küçük mutfak sahibi olan kişiler için hayatı oldukça kolaylaştıran aksesuarların başında lavaboya konulan süzgeç tahtası geliyor. Bu süzgeç tahtası ile lavabo üzerinde meyve ya da sebzeleri yıkayıp doğrayabilir ya da dilimleyebilirsiniz. Ayrıca çok yer kaplamaması sebebiyle de işiniz bittiğinde kolaylıkla da muhafaza edebilirsiniz.

Tencere Pensi

Kişiler yemek yaparken tencereyi karıştırdığı kaşığı ne yapacağını bilemez. Ya bunun için üretilmiş plastik ya da porselen kaşıklıklardan edinebilirler; ancak bu yer olarak küçük ocak ve tezgahlar için sorun olacaktır ya da kaşığı tencere kenarında bırakırlar; bu da ekstra damlayan sos ya da yemek suyu demektir. İşte tezgahın temiz kalması ve çok yer kaplamayan aksesuar için tencere pensi kullanabilirsiniz. Tencerenin ucuna takacağınız bu pense tutturacağınız kaşıklar ile çok daha kullanışlı bir görünüm ortaya çıkıyor.

Yumurta Sarısını Ayrıma Aparatı

Hamur işi ya da farklı yumurta tarifleri için yumurtanın beyazını ve sarısını ayırmanız gerekiyorsa; ancak bunun için çokça zaman kaybediyorsanız bu ürün tam size göre. Tek elinizle rahatça yapabileceğiniz bu aksesuar sayesinde yumurtanın sarısını beyazından rahatlıkla ayırabilirsiniz. Ancak bu aksesuar için tek yumurta kullanmanız gerekecektir. Birkaç yumurta sarısı ayırmak isterseniz işlemi tekrarlamalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz